Renditja 2021-2022, 10 destinacionet TOP për kursin tuaj të anglishtes jashtë vendit

10 DESTINACIONET MË TË MIRA PËR KURSIN E ANGLISHTES JASHTË VENDIT

Mësimi i anglishtes është një dëshirë e zakonshme për shumicën dërrmuese të popullsisë që nuk e flasin atë si gjuhë amtare. E mirë për punë, për kohën e lirë, për dëshirën për të udhëtuar, për kulturën… shumë janë arsyet, por ndonjëherë përpjekjet nuk sjellin rezultate të mira.

Dhe nuk ka dyshim se nëse me të vërtetë doni të mësoni anglisht 100% e vetmja mënyrë që ju sjell më afër suksesit më shumë se çdo tjetër është të merrni një kurs anglisht jashtë vendit. Vetëm duke jetuar në kulturën ku flitet ajo gjuhë do të jeni në gjendje ta mësoni atë në mënyrë optimale.

Pavarësisht se janë në një kohë të vështirë për të për shkak të gjendjes shëndetësore, ka shumë njerëz që vazhdojnë të udhëtojnë jashtë vendit për të kryer kursin e tyre në anglisht, dhe pak nga pak ne jemi duke parë dritën, shkollat fillojnë të rifitojnë normalitetin dhe siguria në to është maksimale,kështu që përvoja nuk do të jetë pak e mëri.

Prandaj ju inkurajojmë që të mos e mendoni më dhe më në fund të filloni ta shijoni atë ëndërr që e keni shtyrë për disa kohë. Është koha për të marrë kursin tuaj të anglishtes jashtë vendit.

Dhe për këtë, nga Ynsitu ju ofrojmë renditjen 2021-2022 të 10 destinacioneve top për kursin tuaj të anglishtes jashtë vendit. Shumë i vëmendshëm!

10 DESTINACIONET MË TË MIRA PËR KURSIN E ANGLISHTES JASHTË VENDIT

  1. Liverpool

studiosh një kurs anglishteje në Liverpul është një zgjedhje e përsosur për të mësuar gjuhën. Një qytet i bukur, plot jetë por pa barrët e kryeqytetit, me një traditë, histori dhe kulturë si asnjë tjetër. The Beatles, Titanic, legjendari Liverpool FC… me lumin Mersey si dëshmitar i të gjithave.

Zbuloni këtu se si flasin banorët e saj. Një përvojë unike!

  1. Dublin

Po sikur të preferoni të shkoni në Irlandën e bukur? Folklori i tij, njerëzit e tij, peisazhet e tij, pubet e pakrahasueshme… Irlanda është një zgjedhje magjike dhe kryeqyteti i saj, Dublini, vendi i përsosur për të studiuar një kurs anglishteje në Irlandë. Një qytet plot jetë dhe argëtim në mënyrë që ju të mund të ndërveproni me njerëzit e tij në çdo kohë. Shtëpia e Xhejms Xhojsit dhe Moli Mallones po të pret.

A e dini këngën kushtuar kësaj ikone të kulturës popullore të qytetit? Ja kënga me tekstin e saj. A kupton?

  1. Kembrixh

Ne kthehemi në Angli për t’ju ofruar një qytet me një nga universitetet më të njohura dhe më të rëndësishme në vend. Anglishtja e folur nga populli i saj është një nga më të pastërt në të gjithë vendin,kështu që duke studiuar një Kursi i anglishtes në Kembrixh do të jetë një opsion i shkëlqyer nëse ju jeni duke ardhur për të marrë një nga provimet që mbajnë pikërisht emrin e qytetit. A i bien regatave të tua mitike një zile kundër rivalit tënd Oksford?

  1. Londër

Nuk mund ta harronim qendrën angleze evropiane. Mbetet për t’u thënë pak për Londrën se ende nuk është thënë. Nëse dëshironi një vend me mijëra opsione sportive, kulturore, historike dhe të gjitha llojet e opsioneve, studimi i një kursi anglisht në Londër është alternativa juaj më e mirë. Përpiqu të mos stresohesh shumë!

A e keni parë ndonjëherë qytetin nga ajri me teknologji 4k? Mos e humb!

  1. Kardif

Uellsi i bukur nuk mund të mungonte në listën tonë. Ndoshta fati më i panjohur i Britanisë, por jo më pak interesant. Vendi i dragoit të kuq është një alternativë jo aq e njohur por që sigurisht do t’ju befasojë dhe do t’ju lërë të doni më shumë. Studimi i një kursi anglishteje në Cardiff, kryeqyteti i saj, është zgjedhja e përsosur për të shijuar vendin dhe për të mësuar gjuhën anglo-saksone.

Dhe nëse ju pëlqen regbi, Uellsi është një nga fuqitë më të mëdha botërore në këtë sport, duke qenë kampioni në fuqi i turneut legjendar të Gjashtë Kombeve. Këtu mund të shijosh provat më të mira.

  1. Njukasëll

Njukasëll është një qytet plot jetë, me të rinj kudo. Pra, është destinacioni perfekt nëse ndiheni sikur jetoni një përvojë të hapur me pjesën tjetër të njerëzve. “Gjeordinjtë”, siç njihen banorët e tyre, janë njerëz shumë pasionantë, edhe pse do t’ju duhet të bëni një përpjekje të vogël shtesë për t’i kuptuar, pasi theksi i tyre nuk është një nga më të thjeshtët në Angli. Megjithatë, të gjithë studentët që kanë shkuar për të studiuar një kurs anglishteje në Njukasëll kthehen me një buzëqeshje dhe një kujtesë të papërsëritshme të një prej përvojave më të mira të jetës së tyre.

Dhe nëse të pëlqen futbolli, Njukasëll është vendi yt. A e keni parë ndonjëherë atmosferën mahnitëse të stadiumit tuaj të Parkut të St James?

  1. Edinburg

U ngjitëm pak më në veri dhe kaluam kufirin imagjinar për të arritur në Skoci, një tokë magjike. Kryeqyteti i saj i ka të gjitha dhe është pa frikë të bëjë gabime një nga kryeqytetet më të bukura evropiane atje. Histori, monumente, atmosferë… Një kurs anglishteje në Edinburg me siguri nuk të lë indiferent. Gjithashtu duhet të mprehni pak veshin për theksin ndonjëherë kompleks skocez, por asgjë nuk mund të zgjidhni me një praktikë të vogël.

Shikoni qytetin nga ajri dhe nga rrugët e tij! Po, ne e dimë… Edinburgu është absolutisht i mrekullueshëm.

  1. Boston

Do të shkojmë në Amerikë me një destinacion që është një nga më tërheqësit për ata që mësojnë anglisht, dhe është vetëm Bostoni. Një qytet multikulturor me Roots dhe ndikimi irlandez dhe italian midis kulturave të tjera. Ju do të jeni në gjendje të përjetoni ëndrrën tuaj amerikane në mënyrën më të mirë të mundshme. Një kurs
anglishteje në Boston
është zgjedhja perfekte për të mësuar anglisht në një ambient ideal.

Dhe nëse je një i dashuruar pas sportit, i ke të gjitha në këtë qytet! Basketboll, bejsboll, hokej në akull, futboll… të gjithë ata me ekipe kampione. A mund ta kuptoni se çfarë thonë këta tifozë të Celtics në këtë video?

  1. Vankuver

Ne vazhdojmë në veri dhe hyjmë në Kanadanë e egër. Ne ju këshillojmë që, nëse vendosni se ky është destinacioni juaj, ju do të merrni një kurs prej disa muajsh për të qenë në gjendje për të shijuar në mënyrë të plotë këtë vend të mrekullueshëm me kaq shumë për të parë. Një kurs anglez në Vankuver është një opsion fantastik për t’u vendosur në një qytet të madh dhe prej andej vizitojnë zona të ndryshme të vendit.

Si të mos biesh në dashuri me një qytet të tillë!

  1. Melburn

Më në fund, për më të patremburit, kemi opsionin australian. Aventura dhe anglishtja në pjesë të barabarta. Pa dyshim, një udhëtim që do ta kujtosh përgjithmonë, ashtu si përmirësimi i gjuhës. Një kurs anglishteje në Melburn është diçka që dallohet në rezymenë tuaj,jo vetëm për aftësinë tuaj me anglishten, por për të qenë një person i guximshëm me iniciativë për të kapërcyer sfidat.

Shoku, Australia po të pret! Siç mund ta shihni, në Ynsitu ne kemi të gjitha llojet e kurseve dhe destinacioneve për ju për të kryer ëndrrën tuaj për të mësuar anglisht jashtë vendit. Ne ju japim gjithçka të bërë, ju vetëm duhet të zgjidhni opsionin që ju pëlqen më shumë, të paketojë çantat tuaja …dhe të shkojnë!