Qytetet më të mira për të studiuar anglisht në Irlandë

studioni anglisht në Irlandë

 

Nëse po mendoni të studioni anglisht në një vendlindje, Irlanda mund të jetë vendi juaj! Studimi i anglishtes në Irlandë është një nga opsionet më të mira, pasi që anglishtja është gjuha zyrtare e vendit, përveç galikishtes që është kryesisht e përhapur në zonën e gjërave aksidentale. Theksi irlandez mund të jetë i vështirë për t’u kuptuar, veçanërisht në qytetet që janë larg nga kryeqyteti, megjithëse pa dyshim do të kuptoni njerëzit që jetojnë në Dublin dhe rrethinat e tij pasi janë vende më turistike dhe ndërkombëtare.

Dublini është kryeqyteti i ishullit Irlandez dhe disa nga qytetet më të rëndësishme për nga madhësia janë KS, Limerick dhe Galway. Edhe pse ato kanë një klimë të butë, duhet të jeni të përgatitur të provoni katër stinët e vitit në një ditë të vetme. Irlanda është vendi i përsosur për ata që e duan shiun, mos harroni kurrë të sillni me vete një çadër dhe një mushama!

Irlanda, e njohur gjithashtu si “Ishulli Emerald”, është një vend me origjinë Keltike që është zhytur në histori dhe ka monumente që janë më shumë se 5,000 vjet të vjetra, të tilla si tumë varrosëse Newgrange që u ndërtua 500 vjet para Piramidave të Egjiptit. Gjëja më interesante për këtë ishull është ishulli i tij peisazhe të gjelbërta plot shkëmbinj, rrënoja guri dhe kështjella. Ndër atraksionet më të famshme turistike të saj janë Unaza e Kerry, Shkëmbinjtë e Moher ose Malet e Wicklow. Pikëpamjet e saj nuk lënë askënd indiferent! Përveç peizazheve të saj, ju mund të bëni turizmi urban rreth ishullit dhe vizitoni Magazina Guinness ose qytete simpatike si Malahide, Dun Laoghaire ose dyqanet e famshme të artizanatit Galway.

Në Irlandë, jo gjithçka do të studiojë anglisht dhe do të vizitojë peisazhet e saj! Përveç pamjeve të saj unike, Irlanda është plot qytete dhe qytete me shumë jetë . Jo vetëm sepse irlandezët janë njerëz shumë miqësorë, por ne po flasim edhe për një vend që është i famshëm për birrën e tij Guinness, i cili sigurisht jep një atmosferë festive në çdo pub në vend. Nëse ju pëlqen birra dhe ahengjet, nuk mund të humbisni Temple Bar në Dublin, një zonë e njohur për atmosferën e saj irlandeze, plot bare, bare dhe restorante të mbështjella me muzikë kelte.

 

SITET M B T MIRAT P TOR TAR MARSUAR ANGLISHTIN N IR Irlandë

Siç kemi thënë, anglishtja është gjuha më e folur në ishullin irlandez dhe nuk ka dyshim se ajo është njëra nga gjuhët më të njohura vendet më të mira për të mësuar anglisht , pasi njerëzit e saj janë shumë mikpritës dhe është shumë e lehtë të ndihesh si një nga peisazhet dhe pubet e saj. Vendet më të mira për të mësoni anglisht në Irlandë Ata janë:

  • Dublin

Në këtë qytet do të gjeni ofertën më të madhe të kurseve për të studiuar anglisht në Irlandë, duke qenë kryeqyteti dhe qyteti më i madh në ishull. Dublini është qendra ekonomike e vendit dhe ka një numër të madh të kolegjeve, shkollave dhe universiteteve prestigjioze. Midis Kurse angleze në Dublin Spikasin kurse të përgjithshme të gjuhës dhe përgatitja e provimeve. Përveç kësaj, ofrohen kurse biznesi, trajnime për mësuesit dhe kurse kolegji. Nëse dëshironi të bëni më shumë gjëra ndërsa studioni, mund të merrni një kurs për të studiuar dhe punuar ose kurse me aktivitete. Ndër të gjitha kurset, ju mund të gjeni anglisht për junior ose senior.

  • Cork

Pas Dublinit, Cork është qyteti më i madh në Irlandë dhe gjithashtu vizitohet nga shumë turistë dhe studentë çdo vit. Shtë një qytet me shumë hijeshi dhe histori, plot me kështjella dhe qytete të vogla plot hijeshi. Oferta e Kurse anglisht në Cork është më i vogël, por edhe i gjerë. Ju mund të gjeni kurse të përgjithshme të gjuhës dhe përgatitje të provimeve, si dhe trajnime për mësuesit, për biznes ose për të punuar ndërsa studioni anglisht.

  • Galway

Galway është një qytet që shquhet për artin dhe kulturën e tij dhe ka peisazhe të pabesueshme, ashtu si pjesa tjetër e ishullit. Ju gjithashtu mund të gjeni hijeshinë dhe atmosferën festive të kryeqytetit mes pubeve dhe bareve të Galway. Kryesore Kurse angleze në Galway ato janë ato të anglishtes së përgjithshme dhe përgatitjes së provimeve, përveç që kanë kurse për studentë para-universitarë, mësues dhe të moshuar.

  • Destinacione të tjera

Përveç këtyre tre qyteteve të mëdha, mundeni mësoni anglisht në qytete të tjera irlandeze si Limerick, Waterford, Drogheda … Të gjithë kanë një bukuri magjike dhe janë plot peisazhe dhe jetë irlandeze.

Mos e humbni mundësinë për të studiuar anglisht në Irlandë! Nëse dëshironi të studioni gjuhën amtare të Irlandës, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është përmes një kursi anglisht në Irlandë. Nga Ynsitu, ju mund të zgjidhni midis kurseve të ndryshme të anglishtes në Dublin, Galway ose shumë qytete të tjera Irlandeze.