Qytetet më të lira në botë për të mësuar anglisht

qytetet më të mira për të mësuar anglisht Mançester

 

Shumë herë na ka kaluar në mendje të bëjmë një udhëtim jashtë vendit në mënyrë që meso anglisht . Aktualisht, ka shumë faqe për të mësuar anglisht që i gjejmë në Internet, por jo të gjitha ju ofrojnë paketën e plotë që kërkoni për të mësuar një gjuhë në një vendlindje. Në Ynsitu Ne ju tregojmë se cilat janë qytetet më të mira për të mësuar anglisht.

Disa nga faktorët që ndikojnë në vendim janë: theksi, ofertat e akademive angleze, mundësitë e kohës së lirë dhe argëtimit, si dhe mjedisi i punës. Për këtë arsye, është kaq e rëndësishme të dini pak për destinacionin për të marrë vendimin e duhur.

Ne duam t’ju ndihmojmë të vendosni se ku të studioni anglisht! Prandaj, ne ju lëmë a lista e qyteteve më të mira për të mësuar anglisht , në të cilin Ynsitu ju ofron kurset më të mira të anglishtes.

 

Qytetet më të mira për të mësuar anglisht

Ne kemi krijuar një listë me qytetet më të mira për të mësuar anglisht dhe ku mundeni gjithashtu praktikojeni gjuhën duke hyrë në jetën e qytetit. Brenda secilës prej tyre, ne kemi mundësi të ndryshme studimi që përfshijnë akomodimin dhe çmimet më të mira në sektor. Njihuni me të gjithë!

Kembrixh

Cambridge shquhet për të qenë një qytet me orët më të mira të anglishtes . Nga më shumë se 120,000 banorë, të paktën 22,000 janë studentë. Gjatë sezonit të verës, rritet numri i studentëve të huaj që përfitojnë nga koha për të studiuar në anglisht.

Pa dyshim, është një nga qytetet më të mira për të mësuar anglisht: sipas specialistëve, anglishtja më e mirë në Mbretërinë e Bashkuar flitet këtu. Kjo është, ata praktikojnë anglisht pa ndryshime ose theksime, anglisht me të vërtetë të pastër.

Kembrixh ka një të madhe mjedis multikulturor dhe universitar , gjë që e bën më të lehtë për të mirëpritur studentë ndërkombëtarë dhe për të mësuar gjuhën. Përveç kësaj, ky është një destinacion i përsosur për një ekskursion në kryeqytetin e Anglisë, pasi është vetëm 80 km nga Londra.

Nju Jork

New York është padyshim një nga qytetet e preferuara për studentët ndërkombëtarë për të mësuar anglisht. Shtë një qytet shumë i madh, i cili ka banorë nga shumë vende të ndryshme dhe shquhet për qytetin e tij multikulturalizëm i madh .

Qyteti i rrokaqiejve është bërë një nga destinacionet kryesore dhe ka një anglisht shumë të veçantë, të ndikuar nga Evropa. Rrugët e saj kanë qenë skena e qindra serialeve dhe filmave televizivë që e bëjnë përvojën në New York unike. Shtë qyteti perfekt për ata studentë ndërkombëtarë që duan gëzojnë një kurs në SHBA dhe jeto ëndrrën amerikane !

Liverpool

Nëse jeni duke kërkuar për një mjedis tjetër për të ndjekur kursin tuaj anglisht, Liverpool është një nga qytetet më të mira për të mësuar anglisht. Ky është një nga qytetet angleze që ka më shumë programe dhe akademi shkëlqyeshëm për të mësuar anglisht. Përveç kësaj, kurset në Liverpool mbajnë më të mirët raporti çmim / cilësi . Shpenzimet e përgjithshme në këtë qytet nuk janë shumë të larta, krahasuar me të tjerët në të njëjtën zonë.

Liverpool ka shumë mundësi për kohën e lirë dhe turizmin, si dhe mundësi pune , të cilën mund ta merrni si një alternativë jashtë orëve të studimit. Pothuajse gjysma e popullsisë së tij është nën 30 vjeç, duke e bërë këtë qytet shumë të ri dhe të përsosur për të mësuar gjuhën në një mënyrë moderne. Nuk ka rëndësi nëse jeni më i vjetër, e rëndësishme është të keni një shpirt i ri !

Londra

Ne nuk mund të lëmë jashtë një nga qytetet më të spikatur në Angli, i cili konsiderohet si një nga qytetet më të mira për të mësuar anglisht. Edhe pse të jetosh në Londër është një shpenzim i madh, ata kanë një cilësi shumë të mirë të jetës dhe është një nga qytetet më të mira për të praktikuar gjuhën.

Këtu ka një fluks të madh anglezësh, banorësh ndërkombëtarë dhe turistësh nga kudo në botë, kështu që të ecësh nëpër rrugët e tij dhe të vizitosh zonat më emblematike të qytetit, nënkupton zhyt veten në gjuhë plotësisht .

Londra ka një ofertë e gjerë akademike, e punësimit dhe e kohës së lirë . Ky është një qytet që ka një mjedis plotësisht përfshirës. Përfitoni nga tuajat udhëtim në gjuhë për të shijuar hijeshinë e Londrës!

Dublin

Ky qytet ka një gamë të gjerë të akademive dhe kurseve angleze, ku cilësia e sistemit arsimor Irlandez Përveç kësaj, ai ofron mundësi të shumta pune për studentët, kështu që ju mund të kombinoni studimet tuaja me punën, dhe në këtë mënyrë të praktikoni gjuhën.

Dublini dallohet për vetveten atmosferë festive dhe peizazhe natyrore të pabesueshme ato janë me bollëk rreth qytetit dhe pjesës tjetër të ishullit. Shumëllojshmëria e gjerë e ofertave të kohës së lirë e bën atë të mbushur me turistë dhe studentë ndërkombëtarë, të cilët do t’ju bëjnë Kurs anglisht në Dublin të jetë sa më pasurues.

Mançester

Mançesteri është një nga qytetet më të mira për të mësuar anglisht, falë tij që është një nga vendet më të njohura në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Kjo nuk është vetëm një nga qendrat më të mira universitare , por gjithashtu vuri në dukje për të saj sektori artistik, financiar dhe i komunikimit .

Në Mançester mund të bësh një jetë shumë praktike dhe ka një atmosferë shumë të këndshme. Zona në qendër të qytetit të këtij qyteti është plot me dyqane dhe restorante të të gjitha llojeve. Përveç kësaj, Manchester gjithashtu ka lidhje të shkëlqyera transporti, si kombëtar ashtu edhe ndërkombëtar. Të gjithë këta faktorë do t’ju bëjnë të zhyteni në jetën e Mançesterit si thjesht një qytetar tjetër dhe ju mund të përfitoni sa më shumë nga kursi juaj i anglishtes.

 

Nëse ndërmjet qytetet më të mira për të mësuar anglisht Ju do të gjeni të gjitha opsionet që keni pasur në mendje dhe nuk e dini për cilën të vendosni, ju këshillojmë që të vizitoni faqja jonë e internetit e kurseve jashtë vendit dhe zgjidhni vendin tuaj të preferuar me buxhetin ose modalitetin e udhëtimit që preferoni.