Rozmowa z Patricią Marshall, właścicielką szkoły i dyrektorem Alpha School of English: “Język ma wpływ na wszystkie aspekty życia społecznego”.

Alpha School of English

Patricia Marshall, właścicielka i dyrektorka szkoły, Alpha School of English

 

Dlaczego uczeń miałby wybrać twoją szkołę?

Zobowiązani do doskonałości w nauczaniu języka angielskiego, staramy się przekraczać oczekiwania naszych uczniów.
Jesteśmy małą szkołą położoną w spokojnej i anglojęzycznej części Malty. Oznacza to, że oferujemy Ci indywidualne podejście, a okolica jest idealna dla studentów szukających relaksującego i przyjaznego studentom czasu wolnego. Koncentrujemy się głównie na:

– Kursy języka angielskiego dla rodzin w każdym wieku od 2 lat do 60 lat w górę!
– Kursy języka angielskiego i szkolenia dla profesjonalistów, w tym nauczycieli, polityków, biznesu itp.
– Studenci z długim stażem chcący poprawić swoją płynność w posługiwaniu się językiem angielskim dla potrzeb nauki i pracy
– Indywidualne programy dla grup szkolnych łączące edukację, doświadczenie i wypoczynek

 

Jakie są Państwa zdaniem główne korzyści dla studenta w nauce za granicą?

Aby poprawić swoje umiejętności językowe, doświadczyć innego stylu nauczania, poznać nowe kultury i perspektywy, rozwinąć pewność siebie i całkowicie zanurzyć się w nauce języka.

 

Jak postrzegasz przyszłość turystyki językowej?

Znaczenie języka w turystyce stale rośnie i ma wpływ na wszystkie aspekty życia społecznego. Turystyka językowa i wszystko, co się z nią wiąże, jest jedną z najbardziej znaczących, energicznych gałęzi przemysłu na świecie. Turyści językowi i miejscowa ludność, doświadczają bardzo unikalnego i wszechstronnego aspektu komunikacji.

 

Jak wygląda dzień ucznia w Twojej szkole i jak wygląda nawiązywanie kontaktów między kolegami z klasy?

Praktyki zawodowe – poprawa umiejętności językowych, aby móc rozwijać się zawodowo w przyszłości, ponieważ pracodawcy uznają znaczenie języka angielskiego w miejscu pracy.

 

SZKOŁA


Alpha School of English
Nazwa szkoły

Alpha School of English

Kraj/miasto

Malta/Zatoka Świętego Pawła

 

Jakie są najważniejsze rzeczy, jakie szkoła może zaoferować?

Alpha School of English jest szkołą EFL o ugruntowanej pozycji, licencjonowaną przez maltańskie ministerstwa edukacji i turystyki oraz zatwierdzoną przez ELT Council. Założona w 1991 roku, nasza szkoła angielskiego gościła młodych i dorosłych studentów z całego świata, aby uczyć się angielskiego na Malcie przez ponad trzydzieści lat.

Nasza szeroka oferta kursów języka angielskiego jest prowadzona przez międzynarodowy zespół zaangażowanych i wysoko wykwalifikowanych nauczycieli języka angielskiego, którzy są również rodzimymi użytkownikami języka angielskiego. Modułowy charakter naszej struktury kursu oznacza, że możesz dopasować swoje doświadczenie w Alpha School of English i swój pobyt na Malcie do swoich specyficznych wymagań.

 

Jakie są rodzaje kursów prowadzonych w szkole?

Alpha School of English jest otwarta przez cały rok z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Prawie wszystkie kursy zaczynają się w poniedziałek i kończą w piątek.

Kurs można rozpocząć w każdy poniedziałek w wyznaczonym okresie. Minimalna długość kursu to 1 tydzień, a maksymalna to 50 tygodni. Jedna lekcja trwa 45 minut. Standardowe kursy odbywają się w godzinach 9.00-10.30 i 11.00-12.30. Kursy intensywne trwają od 13.00 do 14.30 lub od 15.00 do 16.30.

Wszystkie nasze lekcje odbywają się w głównym budynku Alpha School of English w St. Paul’s Bay. Jednakże kursy One-to-One mogą odbywać się w innym miejscu po specjalnym uzgodnieniu (na przykład w miejscu zakwaterowania studenta). Należy pamiętać, że jeśli w kursie grupowym bierze udział tylko jeden student, liczba lekcji zmniejsza się o jedną trzecią.
Kursy: Play School (2-7) / kidsclub (8-12) / teen (13-16 ) /kursy języka angielskiego ogólnego dla dorosłych / Business English / szereg kursów zawodowych dla mobilności w ramach programu Erasmus+ / jeden na jeden / dwa na jeden

 

Jakie są największe atrakcje w całej szkole i w mieście w ogóle?

Paul’s Bay, tradycyjnej wiosce rybackiej, która jest również popularnym kurortem rodzinnym, szkoła znajduje się w niewielkiej odległości od głównych piaszczystych plaż i ciekawych miejsc na Malcie. Paul’s Bay uzupełnia przyjazną i pomocną atmosferę, którą znajdziesz podczas nauki języka angielskiego w Alpha School of English. Nasze klasy są małe, więc indywidualna uwaga jest gwarantowana podczas całego kursu i pobytu na Malcie.