Vendet evropiane që flasin më mirë anglisht

Nëse po mendoni të udhëtoni për në ku flitet anglisht dhe ju nuk e dini cilat janë vendet më të mira evropiane që flasin anglisht, Thjesht duhet të ndiqni listën që kemi bërë për ju më poshtë, falë opsioneve të studimit që ofron Ynsitu .

Ka shumë vende evropiane për të mësuar anglisht, kjo është arsyeja pse një mundësi e mirë për të përmirësuar anglishten tuaj është të shkoni në disa nga këto vendet anglishtfolëse . Secili prej tyre ka një gamë të gjerë mundësish sa i përket ofertës akademike për të rriturit.

Vendet ku flitet anglisht në Evropë

Nga një pikë e kontinentit Evropian në tjetrën, ka mundësi të shumta për të folur në anglisht, pasi që është në shumë vende ku të studiosh anglisht në Evropë, por edhe atje ku mund të praktikoni ditën me banorët e zonës.

Këtu është një lista e Vendet evropiane anglishtfolëse dhe më të mirët për ta studiuar atë.

Mbretëria e Bashkuar

Ky është i pari nga vendet evropiane që flet anglisht dhe ku, në përgjithësi, të gjithë udhëtojnë për të studiuar dhe për të zotëruar më mirë anglishten.

Shumica e studentët tërhiqen nga reputacioni akademik i Mbretërisë së Bashkuar , si dhe nga e gjerë akademitë ofrojnë dhe qytete për të studiuar, gjë që e bën këtë një nga vendet më të mira anglishtfolëse në Evropë.

Kurset dhe mundësitë për të zgjedhur midis qindra vendeve ku flitet anglisht, është diçka që mijëra studentë që vijnë në këtë vend çdo vit e vlerësojnë.

Mbretëria e Bashkuar është vetëm 2 orë nga Spanja me aeroplan, kështu që e s është një nga vendet për të mësuar anglisht të lirë nëse jemi në Spanjë , pasi që kostoja e biletave të avionit është shumë e arritshme.

Anglisht britanik është konsideruar anglishtja më e përsosur dhe e saktë në botë . Dhe për shkak se ky vend pret kaq shumë studentë ndërkombëtarë, popullatat e tij kanë lloje të ndryshme akomodimi për studentët, përfshirë familjet pritëse.

Irlanda

Një tjetër nga vendet evropiane që flet anglisht dhe një nga më të vizituarit nga studentët spanjollë dhe nga pjesë të tjera të botës, është Irlanda. Ky nuk është vetëm një vend me shumë hijeshi dhe histori, por alternativat e tij akademike janë shumë të ndryshme.

Irlanda jo vetëm që ka qytete të mëdha dhe ikonike si Dublini ose Belfast, por gjithashtu ka peisazhe të bukura që i lënë dashuruesit e natyrës.

Shumë afër Britanisë së Madhe, në lindje Shtë një nga vendet më të mira evropiane që flet anglisht, pasi anglishtja është gjuha e saj zyrtare dhe do ta kuptoni se ata e flasin kudo.

Aktualisht Irlanda është bërë një nga vendet më të kërkuara për të mësuar anglisht nga studentët ndërkombëtarë, dhe kjo është për shkak të afërsisë së saj me pjesën tjetër të vendeve evropiane, lehtësisë së hyrjes, aktiviteteve kulturore për të gjitha shijet dhe jetës së natës në shumicën e qyteteve të saj.

Për ata që dëshirojnë meso anglisht ne evrope Ky është një opsion ekonomik dhe cilësor.

malt

Një nga Vendet evropiane anglishtfolëse dhe oferta akademike e së cilës është ekonomike, pa dyshim që është Malta . Ky është një nga ato vendet anglishtfolëse që ofron pamjet më të mira të Mesdheut dhe me temperatura të këndshme pothuajse gjatë gjithë vitit.

Nga ST Julian në Valletta ju mund të zgjidhni të bëni tuajin Kurs anglisht në Maltë Ky është një nga vendet më të mira ku flitet anglisht në Evropë, dhe është gjithashtu perfekt për ata që nuk e pëlqejnë të ftohtin e veriut të kontinentit.

Në Maltë ju mund të shijoni një pushim të mahnitshëm ndërsa praktikoni duke folur anglisht nga një prej vendeve më të pabesueshme evropiane që flasin anglisht.

Spanja

Pa dyshim në Spanjë çdo student i huaj gëzon qetësinë dhe sigurinë që ka stilin e jetës së banorëve të saj. Për më tepër, pasuria kulturore e një prej vendeve evropiane anglishtfolëse nuk mund të injorohet.

Ashtu si Spanja është e famshme për kulturën e saj, gastronominë dhe shumëllojshmërinë artistike, ajo është gjithashtu e famshme për të Mundësitë e studimit Kjo është arsyeja pse është një nga vendet për të studiuar anglisht që pranon më shumë studentë të huaj.

Në Spanjë keni mundësinë e regjistrohuni në kursin e anglishtes që preferoni, në përputhje me moshën tuaj, ose mund të shkoni edhe në një kamp anglisht ne pushimet verore.

Gjermania

Një nga vendet evropiane që flasin anglisht konsiderohet komod dhe i këndshëm për të jetuar, është pikërisht Gjermania. Kjo është arsyeja pse nuk është befasi që mijëra studentë në të gjithë botën po aplikojnë për një vend në disa prej shkollave të gjuhëve në Gjermani .

Dhe është që Gjermania nuk është vetëm një nga vendet më të këndshme ku flitet anglisht në Evropë, por është gjithashtu një komb i prosperuar, ku qytete me potencial të lartë turistik si Berlini, Mynihu dhe madje edhe zona industriale e Frankfurt dhe Hamburg.

Nëse shkoni në Gjermani në kërkim të vendeve anglishtfolëse, nuk mund të lini mënjanë ndonjë gjë interesante , njohin natyrën, kulturën dhe historinë e saj. Për më tepër, në të njëjtat rrugë të Gjermanisë mund të praktikoni gjuhën, pasi anglishtja evropiane flitet zakonisht.

Shtë vlerësuar se më shumë se gjysma e popullsisë gjermane ka anglishten si gjuhë . Pra, edhe pse mendonit se ishte e mahnitshme, ky është një nga vendet më të rekomanduara evropiane që flasin anglisht për studentët.

Këto janë vendet ku flitet anglisht në Evropë me numrin më të madh të akademive dhe me një nivel arsimor me cilësi të lartë . Secila prej tyre është një alternativë e mirë, pavarësisht nëse doni të mësoni ose nëse doni të përsosni gjuhën angleze.

Që kur Ynsitu Ne ju ftojmë të guxoni të paketoni valixhen tuaj dhe të shkoni në një udhëtim në një nga këto vende të pabesueshme evropiane që flasin anglisht , por jo pa zgjedhur më parë një plan që përfshin gjithçka që ju nevojitet në mënyrë që të mos shqetësoheni për asgjë.

Ne mund t’ju ndihmojmë, ju vetëm duhet të na kontaktoni nga ketu .