Shumica e qyteteve romantike për të studiuar kursin e gjuhës jashtë vendit

Studimi kurs nga Gjuhët I huaj mund të jetë plani i një çifti për të shijoni momentet më romantike gjatë mësimit të një gjuhe të re. Zgjedhja e kësaj ideje jo vetëm që do t’i sjellë OS përvojat dhe kujtimet më të mira për marrëdhënien, por do të jetë gjithashtu një mundësi e shkëlqyeshme për të zbuluar dhe mbështetur njëri-tjetrin.

Edhe pse nëse udhëtoni vetëm, është gjithashtu një plan i jashtëzakonshëm sepse mund të shijoni kursin tuaj ndërsa takoni miqtë dhe përfitoni nga ngjarjet e ofruara nga qyteti .

Për të filluar, studimi i një gjuhe jashtë vendit ka bonusin e shtuar zhytja në situata reale komunikuese ku kuptimi ndodh në nivele më abstrakte, siç janë intonacioni ose synimet, në këtë mënyrë aftësia gjuhësore zgjerohet duke njohur kuptimin e drejtpërdrejtë dhe / ose figurativ.

Këtë përfitim e gjeni vetëm kur studioni drejtpërdrejt në një qytet me gjuhën amtare. Dhe të jesh i shoqëruar është mundësia për tu takuar dhe argëtuar me aurën e dashurisë.

Këtu ne paraqesim qytetet më romantike në Evropë dhe ju tregojmë se çfarë mund të gjeni në secilën prej tyre.

1. Bukur: frëngjisht

Sigurisht, në listën tonë është gjuha më romantike në botë që u dha jetë artistëve si Edith Piaf, ose qytetet e të cilëve ishin vendosja e filmave si Tangoja e fundit në Paris, dhe kjo gjithashtu ka në radhët e saj poetë të mëdhenj si Bodleri. Eshte ajo romantizmi është në venat e tij dhe në lirikën e tij !

Qyteti i përsosur për të mësuar frëngjisht dhe për të shijuar partnerin tuaj është Nice, e vendosur në jug të Francës me pamje e detit madhështor Mesdhetar dhe hapësirave elegante ose gazmore. Filloni të ecni në plazh drejt Paseo de los Ingleses, nëse nuk doni të ecni mund ta bëni me patina ose biçikletë, madje edhe nga deti, dhe të shijoni qetësinë e ujit.

Pas mbërritjes është maja e Kalasë me pamje panoramike të qytetit, dhe më në fund mund të zbuloni mundësitë gastronomike të kuzhine nizarda ku nxjerr në pah perime Y barbuni i kuq, një kombinim i aromave dhe aromave tradicionale të shoqëruara nga një verë e hollë, sepse asgjë eshte më shumë Romantike sesa një darkë.

2. Firence: italisht

Vlera letrare, artistike dhe arkitektonike e këtij qyteti është e paçmuar, me siguri ju e njihni Leonardo Da Vinci, Michelangelo apo Dante Alighieri, ju mund të keni dëgjuar edhe për Los Médici, por çfarë kanë të përbashkët? Firenze! djepi nga frymëzim Y Romancë.

Julia Roberts në film Hani Lutuni dhe Dashuria Zgjidhni Italinë për të ngrënë si destinacionin tuaj të parë; në shteg gjeni miq dhe njihni vlerën e ndarjes gjatë vakteve, por jo vetëm kaq, por ai mëson edhe gjestet që shoqërojnë italishten.

Kështu që, A i doni makaronat dhe arkitekturën? Në Firence do të gjeni gjithçka E bukur! Arkitektura e saj e hollë gotike dhe e Rilindjes fillon në Plaza del Duomo e përbërë nga Bazilika e Santa María del Fiore ku kupolë nga Filippo Brunelleschi dhe brenda muraleve Gjykimi përfundimtar pikturuar nga Vasari dhe Zuccaro.

Pastaj Pagëzimorja e San Juan me veprën e Ghibertit, La Puerta del Paraíso; detajet tuaja mbi përfaqësimin e testamentit të vjetër ata i bënë përshtypje të riut Mikelanxhelo ; dhe së fundmi, do të gjeni Këmbanën e Giotto.

Por sapo të mbarojnë orët dhe pasi të keni shëtitur dhe admiruar një nga qytetet që ndryshuan historinë e artit, mbase është koha për të gjetur një restorant. Bëhuni gati të zgjidhni një ëmbëlsirë fillestare, të parë dhe të dytë.

Përveç picës, Firence ka pjata të pasura me mish, salca dhe makarona, ato tipike janë Trippa alla fiorentina, Pappa al pomodoro ose Pappardelle alla lepre dhe e ëmbël a gelato, por kursi kryesor do të jetë biseda me partnerin tuaj .

3. Lisbonë: Portugeze

Ky qytet ofron një këndvështrim tjetër historik dhe artistik, më moderne dhe patjetër me një larmi të madhe aktivitetesh në dispozicion që janë jokonvencionale, por shumë argëtuese për ju dhe shokun tuaj.

Nga komoditeti i qytetit mund të praktikoni sporte të tilla si golf, surfing ose vela; vizitoni plazhet ose zbuloni cepa të artit urban që i japin jetë qytetit, mes tyre shquhet Vhils.

Ekziston edhe vëzhgimi i zogjve dhe vëzhgimi i natyrës, dhe pas klasës imagjinoni të shijoni një kafe, furra buke dhe pllaka në shoqërinë e statujës së shkrimtarit Fernando Pessoa në të famshmen Kafeneja A Brasileira, lëreni veten të frymëzohet nga Portugezi.

Jeta e larmishme e natës ofron një tjetër alternativë më intime: vallëzimi. Me siguri do të gjeni një që i përshtatet llojit të mjedisit dhe muzikës që dëshironi. E gjithë mesi i Harkut të Rua Augusta dhe ashensorit magjepsës Bica.

4. Hannover: gjermanisht

Ky qytet i vendosur në veriperëndim të Gjermanisë është shumë i qetë dhe ofron një ambient perfekt për t’u përqëndruar në mësimin e një gjuhe të re, praktikimin dhe bërjen e planeve të përqendruara në provën e pijeve.

Birraria Lister Turm Biergarten ofron deri në dhjetë lloje të birrës dhe kuzhinës lokale. Përveç Lüttje Shkronja G Isshtë një pije tipike me një mënyrë shumë të veçantë të pirjes: pija shërbehet në dy gota, njëra me birrë dhe tjetra me pije misri që merren në të njëjtën kohë, mund ta imagjinoni? Kjo krijon përvoja unike.

Nga ana tjetër, qyteti ofron Vijën e Kuqe, a rruga e vendeve historike. Dhe për drekë, Rouladen, një pjatë gjermane e bërë nga mishi i gjahut, viçit ose mishit të derrit me një pamje të magjepsësit Kopshte gjeometrike të Herrenhausen .

Shkoni për shëtitje, aktivitete sportive, zbuloni gastronominë, shihni lindjen e diellit buzë detit dhe artin në shoqërinë më të mirë ndërsa mësoni një gjuhë.

Por po, kur studion një kurs nga Gjuhët I huaj, beje me Ynsitu , platforma juaj e dedikuar për gjetjen e opsioneve më të mira me plane të garantuara dhe të besueshme, ku mund të krahasoni dhe zgjidhni programin tuaj dhe të hartoni planin tuaj të personalizuar të pagesës.

Përveç kësaj, ne vërtetojmë informacionin e dhënë dhe vlerësimet pa gjeneruar tarifa shtesë, dhe duke ju ofruar shërbime ndihmëse, është koha të mësoni dhe të shijoni!

Zbuloni aftësitë që do të fitoni duke studiuar jashtë!

Leave a Reply