5 qytetet më të mira për të studiuar anglisht në Maltë, një destinacion qiellor

Studioni anglisht në St. Julian's, Maltë

Nëse keni në pritje për të studiuar anglisht dhe në të njëjtën kohë dëshironi të shijoni diellin dhe plazhin, Malta është destinacioni juaj ideal! Studimi i anglishtes në Maltë do t’ju lejojë të shijoni plane madhështore të kohës së lirë në plazhet e saj të bukura dhe jetën e qytetit, ndërkohë që praktikoni gjuhën dhe zhytni veten në kulturën e vendit .

Në Maltë ata kanë gjuhën e tyre: malteze, për të cilën shumë thonë se është një gjuhë afrodiziake, pasi vjen nga shumë gjuhë të tjera si latinishtja, italishtja, arabishtja, frëngjishtja dhe sigurisht anglishtja. Sidoqoftë, Malta i përkiste Perandorisë Britanike për shumë vite dhe për këtë arsye anglishtja dhe maltezi bashkëjetuan për breza të tërë dhe sot, anglishtja është gjuha unifikuese e vendit dhe gjuha më e folur në ishuj .

Ishujt parajsorë të Maltës presin miliona turistë në vit, prandaj, studimi i një kursi të anglishtes në Maltë do ta bëjë përvojën tuaj shumë më të pasur dhe do të bëni miq nga e gjithë bota… praktikimi i gjuhës nuk do të jetë problem!

Në Ynsitu, ne kemi mbi 600 kurse anglisht në Maltë , por cilat janë qytetet më të mira për të studiuar anglisht në Maltë? ju themi!

5 QYTETET MË MË TË MIRA PËR STUDIM ANGLISHT NË MALTA

  • SILEMA

Silema ka qenë më parë vendstrehimi për aristokracinë malteze, megjithëse sot kostot janë bërë shumë më të lira dhe është një destinacion i preferuar për banorët e ishullit dhe turistët. Ndërsa studioni kursin tuaj të anglishtes, mos harroni të vizitoni portin e tij të famshëm, Kopshtin e Pavarësisë ose Kullën Redín, nuk mund t’i humbisni këto mrekulli!

  • SHEN JULIANI

Nëse ajo që ju pëlqen është jeta e natës dhe ahengjet, San Julián është destinacioni juaj ideal për të studiuar anglisht! Pa dyshim, lagja Paceville është e njohur për të qenë zona kryesore e festës në Maltë, si dhe restorantet, dyqanet…

  • GJIRI I SHEN PAULIT

I njohur gjithashtu si San Pawl il-Bahar , është një nga qytetet më të mëdha në zonë. Më parë, ai ishte një qytet i vogël i dedikuar për peshkim, por sot është bërë një nga vendet më turistike në Maltë, ku mund të shijoni shëtitjet e bukura rreth gjirit.

  • SAN GWANN

Ky qytet është shumë afër Silemës dhe është një vend komod dhe i qetë për të jetuar. Ndërsa studioni kursin tuaj të anglishtes në Maltë, mund të shijoni turne dhe arratisje në San Gwann, aktivitete në natyrë, restorante, jetë nate…

  • SWIEQI

Swieqi është një qytet i vogël në Maltë ku mund të humbisni veten dhe të shijoni përvoja unike ndërsa studioni kursin tuaj të anglishtes. Ka një atmosferë moderne dhe simpatike, si dhe restorante të mira ku mund të shijoni ushqimet e ishullit.

 

Përveç këtyre 5 qyteteve, në Ynsitu mund të gjeni kurse për të studiuar anglisht në qytete të tjera në Maltë si Kerċem, Pembroke ose Valletta. Mos e humbisni mundësinë për të mësuar anglisht në një ambient me diell dhe festiv, duke shijuar plazhet e Maltës . Në motorin tonë të kërkimit të kurseve të gjuhës mund të gjeni kurse të përgjithshme të anglishtes , përgatitje për provime, anglisht të specializuar, kurse anglisht për juniorë , për mësues… është koha për të përsosur anglishten tuaj në një destinacion si Malta!