Pse të studiosh një kurs anglisht në Brighton

por qué estudiar inglés en Brighton

A doni të dini pse duhet të studioni një Kurs anglisht në Brighton ? Tjetra, do të shihni të gjitha përfitimet që do t’ju sjellë njohja e këtij qyteti.

 

Përfitimet e të mësuarit anglisht në Brighton

Shumë njerëz duan të dinë mënyrën më të mirë për të mësuar një gjuhë të re. E vërteta është se kurset jashtë mund të jenë një mundësi spektakolare. Ju do të kuptoni gjithçka që ndodh me përdorimin e gjuhës në vetën e parë. Me fjalë të tjera, në dialogun e përditshëm në atë gjuhë të re.

Le të flasim për anglishten . Ndoshta është “gjuha par excellence” në planet, pasi do t’ju shërbejë si për kohën e lirë (për shembull, për të kuptuar këngë ose filma pa pasur nevojë për përkthime) ashtu edhe për mundësi pune në një botë gjithnjë e më të globalizuar.

Saktësisht, studioj anglisht në Brighton është një nga alternativat më të mira që keni në dispozicion . Le të shohim pse.

 

Studioni anglisht në Brighton: dini karakteristikat e tij

Brighton është një qytet në Angli i njohur për të qenë i gjallë, intensiv dhe plotësisht i shoqërueshëm; karakterizohet si “Londra e vogel” . Kjo është kështu sepse ka gjithçka të “motrës së saj të madhe”, edhe pse Brighton është një vend shumë më i rehatshëm.

Sidoqoftë, kjo jo e gjitha. Ajo gjithashtu ka një anë të vogël bregdetare, gjë që bën që shumë njerëz ta quajnë atë Londra buzë detit . Duke qenë një zonë shumë më verore, është e përsosur që ju të kaloni disa javë, por edhe që të vendoseni për një kohë dhe të mësoni një gjuhë të re.

 

Diversiteti

Një nga tiparet më të spikatura të Brighton . Shtë një sit që është i mbushur me një larmi kombësish, prandaj do të gjeni fytyra të ndryshme. Kjo nënkupton, në të njëjtën kohë, se ju do të kuptoni variacione të gjuhës angleze sipas rajonit të cilit i përkasin idiomat e saj.

Sidoqoftë, larmia nuk mbaron vetëm në gjuhë. Përkundrazi, ekziston edhe një gamë e gjerë kulture, e cila është gjithmonë motori që ju ndihmon të mësoni të brendësoni gjuhën. Ju mund ta shihni këtë kur shkoni për të bërë pazar ose kur vizitoni galeritë e ndryshme të Sheshit Churchill, për shembull.

Një pikë tjetër e fortë janë hapësirat shoqërore ose studimore . Për shembull, do të vini re se do të ketë një numër të madh kafenesh, si për ditët me shi ashtu edhe për ato në të cilat është shumë e nxehtë. Sido që të jetë, nuk duhet të humbni mundësinë për të pirë një pije në një nga institucionet e shumta me një nga kafet më të mira në botë.

Në të njëjtën kohë, muzika është një tjetër nga vlerat më të rëndësishme të vendit. Afërsisht 500 grupe lokale performojnë këtu në mënyrë të përsëritur. Përveç kësaj, ju do të gjeni pijetore ambientet e skenës nën , por gjithashtu do të përjetoni koncerte ose festivale të shkëlqyera për shije të ndryshme muzikore.

 

Shoqërueshëm kur studion anglisht në Brighton

Ju tashmë mund ta imagjinoni atë nga ajo që kemi parashikuar. E verteta eshte Shoqëria e Brighton është unike në botë . Mundësia e pjesëmarrjes në festivale të ndryshme, të tilla si Arratisja e madhe , do të thotë interpretimi i kulturës britanike në një mënyrë unike. Ju do të keni qasje në gjëra që nuk mund t’i merrni diku tjetër!

E gjithë kjo, sigurisht, ndërsa krijoni miq të rinj dhe praktikoni të gjitha karakteristikat e gjuhës angleze. Gjithashtu, pasi kultura është shumë e rëndësishme në këtë qytet, duhet ta dini se, pavarësisht nga shijet tuaja, do të ketë një ngjarje që ju intereson. Meqenëse ngjarjet janë shoqërore, do të ketë edhe njerëz që do të takoni dhe do të magjepseni.

Në të njëjtën kohë, duhet të dini se mund të vizitoni lehtësisht çdo vend që dëshironi. Një nga pikat e forta të qytetit është transporti publik i shkëlqyeshëm, i cili do t’ju lidhë me vendet më ikonike. Natyra është gjithashtu një pikë e fortë. Ne ju rekomandojmë të shkoni në vendet më të rëndësishme, të tilla si Zhytja e djallit , ku mund të keni një ditë pikniku.

Ne anen tjeter, jeta e natës në Brighton është fantastike dhe duhet parë . Ju gjithmonë do të keni mundësinë të bëni dalje të qeta në lokale të ndryshme, ku mund të porosisni pije tipike nga zona dhe të takoni të huaj të tjerë që ndoshta janë në të njëjtën situatë me ju.

 

Qetësia

Në mënyrë paradoksale, Brighton është një qytet i përsosur për t’u çlodhur . Megjithëse aspekti shoqëror është shumë i rëndësishëm, ata që kërkojnë momente relaksuese do të gjejnë në të një mjedis mjaft të lumtur, ku të gjithë njerëzit respektojnë njëri-tjetrin dhe ku mbizotëron përzemërsia.

Do të mbarojnë ato momente kur rutina na konsumon. Përkundrazi, është një nga qytetet më të hapura në Mbretërinë e Bashkuar dhe njerëzit e dinë atë. Prandaj, sidomos në verë, do të keni ndjenjën se të gjithë po shkojnë me ritmin e tyre dhe se nuk po e shqetësojnë njëri-tjetrin.

Nëse kësaj i shtoni se është pak metra larg detit – meqenëse është një qytet bregdetar – do të keni ndjenjën se jeni në një pushim të vazhdueshëm, edhe nëse nuk do të shkoni me pushime. Ju gjithmonë mund të shkoni në plazh dhe është e zakonshme që ata të organizohen së bashku pas një dite pune, për shembull, e cila inkurajon këtë atmosferë të mirë të veçantë.

 

Një vend i shkëlqyeshëm për tu takuar

Ky qytet detar ka një klimë oqeanike, me temperatura perfekte të buta si në verë ashtu edhe në dimër. Sidoqoftë, mos harroni se reshjet e shiut janë afër, prandaj mund të zbuloni edhe shirat e stilit London në këtë qytet afër kryeqytetit.

Ka më shumë se 300,000 banorë dhe një mori aktivitetesh për t’i shijuar. Brighton është një mundësi e shkëlqyeshme për ju që të relaksoheni dhe të argëtoheni, por edhe që të vendosni gjithçka njohja e gjuhës angleze dhe të mësojnë ta përdorin atë si një vendas.

 

Ti mundesh mësoni anglisht në Brighton faleminderit Ynsitu . Ne ju ofrojmë një larmi të gjerë kursesh që do t’ju bëjnë të ndiheni përvoja unike. Megjithëse Brighton është tani një territor i huaj për ju, posa ta shkelni do të kuptoni se ekziston një atmosferë e çuditshme familjarizimi, e cila do të jetë plotësisht ngushëlluese dhe do t’ju bëjë të mos pendoheni kurrë për vendimin tuaj për të shkuar. Guxoni të hidhni hapin dhe të zbuloni përfitimet e këtij qyteti!