Cili është vendi më i mirë për të mësuar anglisht në verë?

“Dëshironi meso anglisht ne vere , po ku mund te shkoj? »Kjo është një nga pyetjet më të përsëritura në këtë kohë midis atyre që kërkojnë të përmirësojnë nivelin e tyre të anglishtes. Pa marrë parasysh nivelin ose qëllimin: nga fillestarët te njerëzit me një nivel më të përparuar, punëtorët që kanë nevojë për anglisht për biznes ose studentë që kërkojnë të përgatiten për një diplomë, të gjithë përfitojnë nga pushimet për të qenë në gjendje të përparojnë me gjuhën.

Sidoqoftë, dyshimet fillojnë të lindin kur ne fillojmë të kërkojmë kurse dhe të shohim mundësitë e panumërta që kemi në dispozicion. Cili vend do të më përshtatet më shumë? A do të më kushtojë shumë të shkoj kaq larg? Në Ynsitu Ne duam t’ju ndihmojmë të merrni vendimin më të mirë, kështu që ne kemi përgatitur disa këshilla për të lehtësuar detyrën e zgjidhni një kurs Anglishteje jashtë vendit .

Si mund të vendos të zgjedh një vend për të mësuar anglisht në verë?

Në kohën e zgjidhni një vend për të mësuar anglisht në verë Ne duhet të marrim parasysh faktorë të ndryshëm që do të na bëjnë të shfrytëzojmë në maksimum një përvojë unike. Secili person ka shijet dhe nevojat e veta, kështu që ju duhet të zgjidhni me kujdes kurs gjuhe jashte vendit që i përshtatet më së miri asaj që kërkoni.

Buxheti

Buxheti luan një rol të madh kur duhet zgjidhni një vend për të mësuar anglisht në verë. Ne nuk po flasim vetëm për çmimin e kursit, i cili mund të ndryshojë në varësi të vendit ose specializimit (standard, intensiv, biznes, IELTS, TOEFL, etj.). Shtë gjithashtu e rëndësishme të merren parasysh shpenzimet që do të keni gjatë qëndrimit tuaj.

Ju duhet të pyesni veten nëse do të gjeni strehim vetë ose përfshihet në kurs Anglishteje . Po ashtu, sa e shtrenjtë është jeta e përditshme në atë vend? Ushqimi, transporti publik, koha e lirë, etj. janë faktorët që mund të ndryshojnë shumë buxheti të një qëndrimi në një vend tjetër.

Theks

Siç e dini mirë, ka një mori theksimesh në të gjithë botën kur bëhet fjalë fol anglisht , edhe brenda të njëjtit vend. Shtë e vështirë që në një kurs një javor në anglisht të përfundosh me theksin lokal, pasi që në klasa zakonisht mësohet një anglisht standard, por mund të jesh një vit larg.

Në këtë mënyrë, ju nuk do të jeni vetëm vetëm praktikoni anglisht në klasë, por do të keni nxitje për të mësuar anglisht në verë gjatë ditës tuaj për ditë , duke biseduar me vendasit dhe njerëzit që studiojnë anglisht jashtë vendit.

Kulturës

Ju duhet të kërkoni një vend ku përshtatja me kulturën e tij nuk është një problem i madh për ju. . Ka njerëz që përshtaten me çdo situatë: për ta ky aspekt nuk është problem kur studiojnë jashtë.

Sigurisht, nëse jeni të interesuar për kulturën e një vendi specifik dhe jeni të ngazëllyer për idenë e përjetimit të saj atje personalisht, ne ju ftojmë të zgjidhni një kurs për të mësuar anglisht në verë atje: mund të jetë një përvojë e paharrueshme!

Vendndodhja

Vendndodhja është pjesërisht e lidhur me buxhetin që duhet të mësojmë anglisht në verë. Nëse vendosim të shkojmë në një vend shumë të largët ose të lidhur keq, ka shumë të ngjarë që kostoja e transportit për në destinacionin tonë të rritet shumë.

Përveç kësaj, situata e mëposhtme mund të ndodhë: Çfarë ndodh nëse për të mësuar anglisht në verë vendosni të shkoni Zelanda e Re ose Afrika e Jugut ? Wintershtë dimër atje! Mos harroni kur paketoni: lini peshqirët e plazhit në shtëpi dhe mbani çizme dhe një pallto.

Vendet më të mira për të mësuar anglisht në verë sipas kontinentit

Është shumë e vështirë të qëndrosh vetëm me një vendi për të mësuar anglisht në verë : të gjithë kanë karakteristikat e tyre që i bëjnë ato të përshtatshme për secilin person. Për atë arsye, në Ynsitu ne donim të bënim një përzgjedhje sipas kontinenteve.

Evropa: Anglia

Vendi i peshkut dhe patate të skuqura, Big Ben dhe universitetet e Oksfordit dhe Kembrixhit. Sigurisht, Anglia nuk është vetëm ajo: e s toka e kolosale qytetet si Londra dhe qoshet më të izoluara si Brighton .

Oh, dhe mos fanatik me kalimin e kohës! Në verë dielli del, besoni apo jo.

Amerikë: Shtetet e Bashkuara

Ne kaluam pellgun për në Shtetet e Bashkuara, ku mund të mësoni anglisht në verë në një nga 50 shtetet që përbëjnë vendin. Jeni më shumë nga bregu perëndimor apo bregu lindor? Humbni mes rrokaqiejve të Nju Jorkut ose mësoni të shfletoj brigjet kaliforniane: të gjitha ndërsa studioni anglisht!

Azi: Indi

Nga Shtetet e Bashkuara marrim aeroplanin dhe fluturojmë për në Indi, ku ata kanë jetuar së bashku turma e kulturave dhe feve të ndryshme për mijëvjeçarë . Thith pasurinë e saj kulturore në të gjithë vendin: ke shumë kilometra për të bërë!

Afrika: Afrika e Jugut

Pastaj lëvizim në pikën më jugore të kontinentit Afrikan. Nëse përfitoni nga vera për të shkuar në Afrikën e Jugut për të mësuar anglisht, ju rekomandojmë që të sillni rroba të ngrohta, siç ju kemi këshilluar tashmë më parë: Wintershtë dimër atje!

Oqeani: Australi

Më në fund, ne fluturojmë në pjesën tjetër të botës, në toka poshtë . Bëhuni gati për të parë një vend që duket jashtë kësaj bote, plot faunë dhe florë të paimitueshme në kontinentet e tjera, dhe një cilësi e jashtëzakonshme e jetës .

Nga rruga, mos harroni të provoni Vegemite. Ata thonë se kushton në fillim, por më pas nuk mund të ndalosh së ngrëni.

Mësoni anglisht në verë me Ynsitu

Ynsitu ne duam ta bëjmë sa më të lehtë për ju udhëtim për meso anglisht në verë . Për atë arsye, ne kemi një motor kërkimi ku mund të zgjidhni nga qindra kurse të shpërndara në shumë vende. Më e mira? Se mund të rezervoni me ne, pa qenë nevoja të përdorni agjensi, dhe pa ndonjë kosto shtesë!

Nëse keni nevojë për më shumë informacion në lidhje me ne, mos hezitoni të kontaktoni duke plotësuar këtë formë ose me telefon . Ekipi ynë do të jetë përgjegjës për zgjidhjen e të gjitha dyshimeve tuaja. Ne do të presim për ju!