Renditja 2021-2022, 10 destinacionet TOP për kursin tuaj të anglishtes jashtë vendit

10 DESTINACIONET MË TË MIRA PËR KURSIN E ANGLISHTES JASHTË VENDIT

Mësimi i anglishtes është një dëshirë e zakonshme për shumicën dërrmuese të popullsisë që nuk e flasin atë si gjuhë amtare. E mirë për punë, për kohën e lirë, për dëshirën për të udhëtuar, për kulturën… shumë janë arsyet, por ndonjëherë përpjekjet nuk sjellin rezultate të mira.

Dhe nuk ka dyshim se nëse me të vërtetë doni të mësoni anglisht 100% e vetmja mënyrë që ju sjell më afër suksesit më shumë se çdo tjetër është të merrni një kurs anglisht jashtë vendit. Vetëm duke jetuar në kulturën ku flitet ajo gjuhë do të jeni në gjendje ta mësoni atë në mënyrë optimale.

Pavarësisht se janë në një kohë të vështirë për të për shkak të gjendjes shëndetësore, ka shumë njerëz që vazhdojnë të udhëtojnë jashtë vendit për të kryer kursin e tyre në anglisht, dhe pak nga pak ne jemi duke parë dritën, shkollat fillojnë të rifitojnë normalitetin dhe siguria në to është maksimale,kështu që përvoja nuk do të jetë pak e mëri.

Prandaj ju inkurajojmë që të mos e mendoni më dhe më në fund të filloni ta shijoni atë ëndërr që e keni shtyrë për disa kohë. Është koha për të marrë kursin tuaj të anglishtes jashtë vendit.

Dhe për këtë, nga Ynsitu ju ofrojmë renditjen 2021-2022 të 10 destinacioneve top për kursin tuaj të anglishtes jashtë vendit. Shumë i vëmendshëm!

10 DESTINACIONET MË TË MIRA PËR KURSIN E ANGLISHTES JASHTË VENDIT

  1. Liverpool

studiosh një kurs anglishteje në Liverpul është një zgjedhje e përsosur për të mësuar gjuhën. Një qytet i bukur, plot jetë por pa barrët e kryeqytetit, me një traditë, histori dhe kulturë si asnjë tjetër. The Beatles, Titanic, legjendari Liverpool FC… me lumin Mersey si dëshmitar i të gjithave.

Zbuloni këtu se si flasin banorët e saj. Një përvojë unike!

  1. Dublin

Po sikur të preferoni të shkoni në Irlandën e bukur? Folklori i tij, njerëzit e tij, peisazhet e tij, pubet e pakrahasueshme… Irlanda është një zgjedhje magjike dhe kryeqyteti i saj, Dublini, vendi i përsosur për të studiuar një kurs anglishteje në Irlandë. Një qytet plot jetë dhe argëtim në mënyrë që ju të mund të ndërveproni me njerëzit e tij në çdo kohë. Shtëpia e Xhejms Xhojsit dhe Moli Mallones po të pret.

A e dini këngën kushtuar kësaj ikone të kulturës popullore të qytetit? Ja kënga me tekstin e saj. A kupton?

  1. Kembrixh

Ne kthehemi në Angli për t’ju ofruar një qytet me një nga universitetet më të njohura dhe më të rëndësishme në vend. Anglishtja e folur nga populli i saj është një nga më të pastërt në të gjithë vendin,kështu që duke studiuar një Kursi i anglishtes në Kembrixh do të jetë një opsion i shkëlqyer nëse ju jeni duke ardhur për të marrë një nga provimet që mbajnë pikërisht emrin e qytetit. A i bien regatave të tua mitike një zile kundër rivalit tënd Oksford?

  1. Londër

Nuk mund ta harronim qendrën angleze evropiane. Mbetet për t’u thënë pak për Londrën se ende nuk është thënë. Nëse dëshironi një vend me mijëra opsione sportive, kulturore, historike dhe të gjitha llojet e opsioneve, studimi i një kursi anglisht në Londër është alternativa juaj më e mirë. Përpiqu të mos stresohesh shumë!

A e keni parë ndonjëherë qytetin nga ajri me teknologji 4k? Mos e humb!

  1. Kardif

Uellsi i bukur nuk mund të mungonte në listën tonë. Ndoshta fati më i panjohur i Britanisë, por jo më pak interesant. Vendi i dragoit të kuq është një alternativë jo aq e njohur por që sigurisht do t’ju befasojë dhe do t’ju lërë të doni më shumë. Studimi i një kursi anglishteje në Cardiff, kryeqyteti i saj, është zgjedhja e përsosur për të shijuar vendin dhe për të mësuar gjuhën anglo-saksone.

Dhe nëse ju pëlqen regbi, Uellsi është një nga fuqitë më të mëdha botërore në këtë sport, duke qenë kampioni në fuqi i turneut legjendar të Gjashtë Kombeve. Këtu mund të shijosh provat më të mira.

  1. Njukasëll

Njukasëll është një qytet plot jetë, me të rinj kudo. Pra, është destinacioni perfekt nëse ndiheni sikur jetoni një përvojë të hapur me pjesën tjetër të njerëzve. “Gjeordinjtë”, siç njihen banorët e tyre, janë njerëz shumë pasionantë, edhe pse do t’ju duhet të bëni një përpjekje të vogël shtesë për t’i kuptuar, pasi theksi i tyre nuk është një nga më të thjeshtët në Angli. Megjithatë, të gjithë studentët që kanë shkuar për të studiuar një kurs anglishteje në Njukasëll kthehen me një buzëqeshje dhe një kujtesë të papërsëritshme të një prej përvojave më të mira të jetës së tyre.

Dhe nëse të pëlqen futbolli, Njukasëll është vendi yt. A e keni parë ndonjëherë atmosferën mahnitëse të stadiumit tuaj të Parkut të St James?

  1. Edinburg

U ngjitëm pak më në veri dhe kaluam kufirin imagjinar për të arritur në Skoci, një tokë magjike. Kryeqyteti i saj i ka të gjitha dhe është pa frikë të bëjë gabime një nga kryeqytetet më të bukura evropiane atje. Histori, monumente, atmosferë… Një kurs anglishteje në Edinburg me siguri nuk të lë indiferent. Gjithashtu duhet të mprehni pak veshin për theksin ndonjëherë kompleks skocez, por asgjë nuk mund të zgjidhni me një praktikë të vogël.

Shikoni qytetin nga ajri dhe nga rrugët e tij! Po, ne e dimë… Edinburgu është absolutisht i mrekullueshëm.

  1. Boston

Do të shkojmë në Amerikë me një destinacion që është një nga më tërheqësit për ata që mësojnë anglisht, dhe është vetëm Bostoni. Një qytet multikulturor me Roots dhe ndikimi irlandez dhe italian midis kulturave të tjera. Ju do të jeni në gjendje të përjetoni ëndrrën tuaj amerikane në mënyrën më të mirë të mundshme. Një kurs
anglishteje në Boston
është zgjedhja perfekte për të mësuar anglisht në një ambient ideal.

Dhe nëse je një i dashuruar pas sportit, i ke të gjitha në këtë qytet! Basketboll, bejsboll, hokej në akull, futboll… të gjithë ata me ekipe kampione. A mund ta kuptoni se çfarë thonë këta tifozë të Celtics në këtë video?

  1. Vankuver

Ne vazhdojmë në veri dhe hyjmë në Kanadanë e egër. Ne ju këshillojmë që, nëse vendosni se ky është destinacioni juaj, ju do të merrni një kurs prej disa muajsh për të qenë në gjendje për të shijuar në mënyrë të plotë këtë vend të mrekullueshëm me kaq shumë për të parë. Një kurs anglez në Vankuver është një opsion fantastik për t’u vendosur në një qytet të madh dhe prej andej vizitojnë zona të ndryshme të vendit.

Si të mos biesh në dashuri me një qytet të tillë!

  1. Melburn

Më në fund, për më të patremburit, kemi opsionin australian. Aventura dhe anglishtja në pjesë të barabarta. Pa dyshim, një udhëtim që do ta kujtosh përgjithmonë, ashtu si përmirësimi i gjuhës. Një kurs anglishteje në Melburn është diçka që dallohet në rezymenë tuaj,jo vetëm për aftësinë tuaj me anglishten, por për të qenë një person i guximshëm me iniciativë për të kapërcyer sfidat.

Shoku, Australia po të pret! Siç mund ta shihni, në Ynsitu ne kemi të gjitha llojet e kurseve dhe destinacioneve për ju për të kryer ëndrrën tuaj për të mësuar anglisht jashtë vendit. Ne ju japim gjithçka të bërë, ju vetëm duhet të zgjidhni opsionin që ju pëlqen më shumë, të paketojë çantat tuaja …dhe të shkojnë!

Destinacionet më të mira për të studiuar anglisht për një Amerikë Latine

Kurse angleze jashtë vendit ato janë një mundësi e shkëlqyer për të thelluar dhe përsosur zotërimin tuaj të kësaj gjuhe. Aktualisht ka shumë mundësi të ofruara nga vende të ndryshme për njerëzit nga Amerika Latine për të marrë kurset e tyre në një mjedis 100% anglishtfolës.

Në varësi të kapacitetit tuaj ekonomik dhe punës dhe aspiratave tuaja profesionale, ju mund të zgjidhni një nga opsionet për të cilat do të flasim në këtë artikull.

Mos harroni se mesoni anglisht jashte vendit është mënyra më efektive për të arritur nivelin që ju nevojitet për të marrë atë certifikatë që do të hapë dyert për një të ardhme më të mirë.

6 destinacionet më të mira për të mësuar anglisht jashtë vendit

destinacionet më të mira për të mësuar anglisht për Amerikanët Latinë ata janë në Oqeani, Evropë dhe Amerikën e Veriut.

Australi

Ky vend është mjaft larg kontinentit tonë, por kjo nuk është një pengesë për shumë Amerikano-Latinë që të vendosin të udhëtojnë atje për të përsosur anglishten e tyre.

Ndër arsyet më të rëndësishme për këtë është se nëse do të merrni një kurs atje ju mund të përdorni një leje pune me kohë të pjesshme, 20 orë në javë në sezonin e klasave, dhe të me kohë të plotë, 40 orë në javë në sezonin e festave.

Qytetet që kanë përjetuar bumin më të dukshëm në numrin e njerëzve që vijnë për të mësuar anglisht janë Brisbane, Sydney dhe Melbourne. Sidoqoftë, keni mundësi të tjera më të lira si p.sh. Perth, Gold Coast dhe Adelaide .

Nëse bëni udhëtimin për në mësoni anglisht nga Amerika Latine , kursin që ju merrni Mund të zgjasë nga gjashtë deri në nëntë muaj, por ju keni mundësinë që Australia ju jep të zgjasni vizën tuaj për të vazhduar trajnimin profesionalisht.

Zelanda e Re

Ky është një destinacion ekzotik për të mësuar anglisht. Shtë një destinacion tërheqës për niveli i lartë akademik i institucioneve të tyre dhe cilësia e kurseve tuaja. Viza për të hyrë legalisht në këtë vend mund të përpunohet në internet përmes faqes së internetit të ambasadës së Zelandës së Re.

Gjithashtu, kjo vizë mund të zgjatet pa shumë ndërlikime. Imagjinoni që atje do të jeni në gjendje të mësoni ose të përmirësoni nivelin tuaj të anglishtes në një mënyrë të dukshme, pasi ai është një destinacion me shumë pak spanjishtfolës dhe ju do të jeni 100% i zhytur në gjuhë.

Në Zelandën e Re ju mund të punoni ndërsa studioni, e cila përfaqëson një avantazh shumë joshës. Kostoja e jetesës në këtë komb është më e ulët se në destinacionet e tjera, kështu që mund të jetë e dobishme ekonomikisht.

Ai gjithashtu udhëton në Evropë për të mësuar anglisht nga Amerika Latine.

Irlanda

Në këtë vend ishull të Evropës mund të gjeni mundësi të ndryshme të instituteve për të mësuar anglisht. Çmimi i kurseve varion midis 100 dhe 150 euro në javë. Si një Amerikan Latine që dëshiron të aplikojë në programin e studimit dhe të punës në Irlandë, duhet të vërtetosh që kursi që merr atje është më shumë se 25 javë.

Mesatarisht, ju mund të punoni me kohë të pjesshme dhe të fitoni deri në 200 dollarë në javë në kohën e klasës; ndërsa në periudhat e pushimeve të verës ose të Krishtlindjeve, ju mund të punoni me kohë të plotë dhe fitoni deri në 400 dollarë në javë .

Për njerëzit nga Kolumbia, Meksika, Argjentina, Kili, Bolivia, Uruguai ose Paraguai, ndër të tjera, procedurat për të hyrë në Irlandë janë të thjeshta dhe në disa raste as viza nuk kërkohet.

Një tjetër tërheqje e ofruar nga ky destinacion është lehtësia e lëvizjes në pjesën tjetër të Evropës me një kartë rezidente Irlandeze. Në këtë mënyrë, në një fundjavë mund të njihni Parisin, Berlinin ose Barcelonën në heshtje.

Mbretëria e Bashkuar

Në këtë destinacion do të arrini nivelin më të lartë të anglishtes, kjo është tërheqja e saj kryesore. Çelësat e tjerë pse njerëzit zgjedhin të studiojnë anglisht janë pasuria e saj kulturore dhe historike dhe përsosmëria e akademive të saj.

Londra është qyteti i zgjedhur në Mbretërinë e Bashkuar për të huajt për të studiuar gjuhën. Por nëse jeni duke kërkuar mundësi më të lira, ju mund të zgjidhni qytete si Manchester, Oxford, Preston dhe Bournemouth, ku kostoja e jetesës është dukshëm më e ulët se në kryeqytet.

Pengesa më e madhe e këtij destinacioni për Amerikanët Latinë është se është shumë e vështirë të marrësh një leje pune. Për këtë arsye, për të ndjekur një kurs anglisht atje duhet të keni një kapacitet ekonomik më të madh se ai që kërkohet në vendet e tjera.

Sh.B.A.

Ky vend ka qenë dhe është ai që mirëpret njerëzit më të huaj për të mësuar gjuhën e tyre. Kjo është edhe pse kostoja e jetesës si student në qytetet e tyre kryesore është e lartë, midis 1,500 dhe 2,000 dollarë në muaj.

Sidoqoftë, niveli dhe prestigji i institucioneve të tij arsimore është mjaft joshës; Për më tepër, është një vend me larmi të madhe kulturore dhe përvojat që mund të përdorni në kampuset e tij universitare janë jashtëzakonisht të pasurueshme.

Boston është qyteti amerikan ku flitet anglishtja më e pastër. Alsoshtë gjithashtu një qytet me pak prani të Hispanikëve, kështu që ju do të jeni në të kontakti i drejtpërdrejtë me vendasit më gjatë dhe niveli juaj do të rritet së shpejti.

Kanada

Kanadaja është një vend me një indeks shumë të lartë të cilësisë së jetës. Kur të jeni atje do të gjeni shumë përparësi në drejtim të shëndetit, strehimit, transportit, sigurisë, ekuilibrit të punës dhe, natyrisht, një niveli të lartë arsimor.

Qyteti i Toronto Shtë një nga destinacionet e preferuara për Amerikanët Latinë për të mësuar anglisht. Nëse dëshironi të hyni në këtë vend për të mësuar gjuhën, duhet të keni parasysh se nuk është e mundur të punoni gjatë studimit. Sidoqoftë, kostoja e jetesës është më e ulët se në vendet e tjera dhe biletat e linjave ajrore janë gjithashtu më të lira.

Për të shkuar për të studiuar në Kanada, gjëja më e mirë për të bërë është merrni një vizë studimi. Kjo mund të zgjatet lehtësisht sa herë të jetë e nevojshme për të përfunduar programet, të cilat duhet të jenë më të gjata se 28 javë.

Me Ynsitu ju keni qasje në informacione cilësore rreth Kurse angleze jashtë vendit dhe destinacionet që mund të zgjidhni jashtë Amerikës Latine. Keni shumë mundësi me diapazone të ndryshme çmimesh dhe përparësitë që ofron secili destinacion, në mënyrë që të vendosni për alternativën më të mirë.

Qytetet më të lira në botë për të mësuar anglisht

qytetet më të mira për të mësuar anglisht Mançester

 

Shumë herë na ka kaluar në mendje të bëjmë një udhëtim jashtë vendit në mënyrë që meso anglisht . Aktualisht, ka shumë faqe për të mësuar anglisht që i gjejmë në Internet, por jo të gjitha ju ofrojnë paketën e plotë që kërkoni për të mësuar një gjuhë në një vendlindje. Në Ynsitu Ne ju tregojmë se cilat janë qytetet më të mira për të mësuar anglisht.

Disa nga faktorët që ndikojnë në vendim janë: theksi, ofertat e akademive angleze, mundësitë e kohës së lirë dhe argëtimit, si dhe mjedisi i punës. Për këtë arsye, është kaq e rëndësishme të dini pak për destinacionin për të marrë vendimin e duhur.

Ne duam t’ju ndihmojmë të vendosni se ku të studioni anglisht! Prandaj, ne ju lëmë a lista e qyteteve më të mira për të mësuar anglisht , në të cilin Ynsitu ju ofron kurset më të mira të anglishtes.

 

Qytetet më të mira për të mësuar anglisht

Ne kemi krijuar një listë me qytetet më të mira për të mësuar anglisht dhe ku mundeni gjithashtu praktikojeni gjuhën duke hyrë në jetën e qytetit. Brenda secilës prej tyre, ne kemi mundësi të ndryshme studimi që përfshijnë akomodimin dhe çmimet më të mira në sektor. Njihuni me të gjithë!

Kembrixh

Cambridge shquhet për të qenë një qytet me orët më të mira të anglishtes . Nga më shumë se 120,000 banorë, të paktën 22,000 janë studentë. Gjatë sezonit të verës, rritet numri i studentëve të huaj që përfitojnë nga koha për të studiuar në anglisht.

Pa dyshim, është një nga qytetet më të mira për të mësuar anglisht: sipas specialistëve, anglishtja më e mirë në Mbretërinë e Bashkuar flitet këtu. Kjo është, ata praktikojnë anglisht pa ndryshime ose theksime, anglisht me të vërtetë të pastër.

Kembrixh ka një të madhe mjedis multikulturor dhe universitar , gjë që e bën më të lehtë për të mirëpritur studentë ndërkombëtarë dhe për të mësuar gjuhën. Përveç kësaj, ky është një destinacion i përsosur për një ekskursion në kryeqytetin e Anglisë, pasi është vetëm 80 km nga Londra.

Nju Jork

New York është padyshim një nga qytetet e preferuara për studentët ndërkombëtarë për të mësuar anglisht. Shtë një qytet shumë i madh, i cili ka banorë nga shumë vende të ndryshme dhe shquhet për qytetin e tij multikulturalizëm i madh .

Qyteti i rrokaqiejve është bërë një nga destinacionet kryesore dhe ka një anglisht shumë të veçantë, të ndikuar nga Evropa. Rrugët e saj kanë qenë skena e qindra serialeve dhe filmave televizivë që e bëjnë përvojën në New York unike. Shtë qyteti perfekt për ata studentë ndërkombëtarë që duan gëzojnë një kurs në SHBA dhe jeto ëndrrën amerikane !

Liverpool

Nëse jeni duke kërkuar për një mjedis tjetër për të ndjekur kursin tuaj anglisht, Liverpool është një nga qytetet më të mira për të mësuar anglisht. Ky është një nga qytetet angleze që ka më shumë programe dhe akademi shkëlqyeshëm për të mësuar anglisht. Përveç kësaj, kurset në Liverpool mbajnë më të mirët raporti çmim / cilësi . Shpenzimet e përgjithshme në këtë qytet nuk janë shumë të larta, krahasuar me të tjerët në të njëjtën zonë.

Liverpool ka shumë mundësi për kohën e lirë dhe turizmin, si dhe mundësi pune , të cilën mund ta merrni si një alternativë jashtë orëve të studimit. Pothuajse gjysma e popullsisë së tij është nën 30 vjeç, duke e bërë këtë qytet shumë të ri dhe të përsosur për të mësuar gjuhën në një mënyrë moderne. Nuk ka rëndësi nëse jeni më i vjetër, e rëndësishme është të keni një shpirt i ri !

Londra

Ne nuk mund të lëmë jashtë një nga qytetet më të spikatur në Angli, i cili konsiderohet si një nga qytetet më të mira për të mësuar anglisht. Edhe pse të jetosh në Londër është një shpenzim i madh, ata kanë një cilësi shumë të mirë të jetës dhe është një nga qytetet më të mira për të praktikuar gjuhën.

Këtu ka një fluks të madh anglezësh, banorësh ndërkombëtarë dhe turistësh nga kudo në botë, kështu që të ecësh nëpër rrugët e tij dhe të vizitosh zonat më emblematike të qytetit, nënkupton zhyt veten në gjuhë plotësisht .

Londra ka një ofertë e gjerë akademike, e punësimit dhe e kohës së lirë . Ky është një qytet që ka një mjedis plotësisht përfshirës. Përfitoni nga tuajat udhëtim në gjuhë për të shijuar hijeshinë e Londrës!

Dublin

Ky qytet ka një gamë të gjerë të akademive dhe kurseve angleze, ku cilësia e sistemit arsimor Irlandez Përveç kësaj, ai ofron mundësi të shumta pune për studentët, kështu që ju mund të kombinoni studimet tuaja me punën, dhe në këtë mënyrë të praktikoni gjuhën.

Dublini dallohet për vetveten atmosferë festive dhe peizazhe natyrore të pabesueshme ato janë me bollëk rreth qytetit dhe pjesës tjetër të ishullit. Shumëllojshmëria e gjerë e ofertave të kohës së lirë e bën atë të mbushur me turistë dhe studentë ndërkombëtarë, të cilët do t’ju bëjnë Kurs anglisht në Dublin të jetë sa më pasurues.

Mançester

Mançesteri është një nga qytetet më të mira për të mësuar anglisht, falë tij që është një nga vendet më të njohura në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Kjo nuk është vetëm një nga qendrat më të mira universitare , por gjithashtu vuri në dukje për të saj sektori artistik, financiar dhe i komunikimit .

Në Mançester mund të bësh një jetë shumë praktike dhe ka një atmosferë shumë të këndshme. Zona në qendër të qytetit të këtij qyteti është plot me dyqane dhe restorante të të gjitha llojeve. Përveç kësaj, Manchester gjithashtu ka lidhje të shkëlqyera transporti, si kombëtar ashtu edhe ndërkombëtar. Të gjithë këta faktorë do t’ju bëjnë të zhyteni në jetën e Mançesterit si thjesht një qytetar tjetër dhe ju mund të përfitoni sa më shumë nga kursi juaj i anglishtes.

 

Nëse ndërmjet qytetet më të mira për të mësuar anglisht Ju do të gjeni të gjitha opsionet që keni pasur në mendje dhe nuk e dini për cilën të vendosni, ju këshillojmë që të vizitoni faqja jonë e internetit e kurseve jashtë vendit dhe zgjidhni vendin tuaj të preferuar me buxhetin ose modalitetin e udhëtimit që preferoni.

Vendet evropiane që flasin më mirë anglisht

Nëse po mendoni të udhëtoni për në ku flitet anglisht dhe ju nuk e dini cilat janë vendet më të mira evropiane që flasin anglisht, Thjesht duhet të ndiqni listën që kemi bërë për ju më poshtë, falë opsioneve të studimit që ofron Ynsitu .

Ka shumë vende evropiane për të mësuar anglisht, kjo është arsyeja pse një mundësi e mirë për të përmirësuar anglishten tuaj është të shkoni në disa nga këto vendet anglishtfolëse . Secili prej tyre ka një gamë të gjerë mundësish sa i përket ofertës akademike për të rriturit.

Vendet ku flitet anglisht në Evropë

Nga një pikë e kontinentit Evropian në tjetrën, ka mundësi të shumta për të folur në anglisht, pasi që është në shumë vende ku të studiosh anglisht në Evropë, por edhe atje ku mund të praktikoni ditën me banorët e zonës.

Këtu është një lista e Vendet evropiane anglishtfolëse dhe më të mirët për ta studiuar atë.

Mbretëria e Bashkuar

Ky është i pari nga vendet evropiane që flet anglisht dhe ku, në përgjithësi, të gjithë udhëtojnë për të studiuar dhe për të zotëruar më mirë anglishten.

Shumica e studentët tërhiqen nga reputacioni akademik i Mbretërisë së Bashkuar , si dhe nga e gjerë akademitë ofrojnë dhe qytete për të studiuar, gjë që e bën këtë një nga vendet më të mira anglishtfolëse në Evropë.

Kurset dhe mundësitë për të zgjedhur midis qindra vendeve ku flitet anglisht, është diçka që mijëra studentë që vijnë në këtë vend çdo vit e vlerësojnë.

Mbretëria e Bashkuar është vetëm 2 orë nga Spanja me aeroplan, kështu që e s është një nga vendet për të mësuar anglisht të lirë nëse jemi në Spanjë , pasi që kostoja e biletave të avionit është shumë e arritshme.

Anglisht britanik është konsideruar anglishtja më e përsosur dhe e saktë në botë . Dhe për shkak se ky vend pret kaq shumë studentë ndërkombëtarë, popullatat e tij kanë lloje të ndryshme akomodimi për studentët, përfshirë familjet pritëse.

Irlanda

Një tjetër nga vendet evropiane që flet anglisht dhe një nga më të vizituarit nga studentët spanjollë dhe nga pjesë të tjera të botës, është Irlanda. Ky nuk është vetëm një vend me shumë hijeshi dhe histori, por alternativat e tij akademike janë shumë të ndryshme.

Irlanda jo vetëm që ka qytete të mëdha dhe ikonike si Dublini ose Belfast, por gjithashtu ka peisazhe të bukura që i lënë dashuruesit e natyrës.

Shumë afër Britanisë së Madhe, në lindje Shtë një nga vendet më të mira evropiane që flet anglisht, pasi anglishtja është gjuha e saj zyrtare dhe do ta kuptoni se ata e flasin kudo.

Aktualisht Irlanda është bërë një nga vendet më të kërkuara për të mësuar anglisht nga studentët ndërkombëtarë, dhe kjo është për shkak të afërsisë së saj me pjesën tjetër të vendeve evropiane, lehtësisë së hyrjes, aktiviteteve kulturore për të gjitha shijet dhe jetës së natës në shumicën e qyteteve të saj.

Për ata që dëshirojnë meso anglisht ne evrope Ky është një opsion ekonomik dhe cilësor.

malt

Një nga Vendet evropiane anglishtfolëse dhe oferta akademike e së cilës është ekonomike, pa dyshim që është Malta . Ky është një nga ato vendet anglishtfolëse që ofron pamjet më të mira të Mesdheut dhe me temperatura të këndshme pothuajse gjatë gjithë vitit.

Nga ST Julian në Valletta ju mund të zgjidhni të bëni tuajin Kurs anglisht në Maltë Ky është një nga vendet më të mira ku flitet anglisht në Evropë, dhe është gjithashtu perfekt për ata që nuk e pëlqejnë të ftohtin e veriut të kontinentit.

Në Maltë ju mund të shijoni një pushim të mahnitshëm ndërsa praktikoni duke folur anglisht nga një prej vendeve më të pabesueshme evropiane që flasin anglisht.

Spanja

Pa dyshim në Spanjë çdo student i huaj gëzon qetësinë dhe sigurinë që ka stilin e jetës së banorëve të saj. Për më tepër, pasuria kulturore e një prej vendeve evropiane anglishtfolëse nuk mund të injorohet.

Ashtu si Spanja është e famshme për kulturën e saj, gastronominë dhe shumëllojshmërinë artistike, ajo është gjithashtu e famshme për të Mundësitë e studimit Kjo është arsyeja pse është një nga vendet për të studiuar anglisht që pranon më shumë studentë të huaj.

Në Spanjë keni mundësinë e regjistrohuni në kursin e anglishtes që preferoni, në përputhje me moshën tuaj, ose mund të shkoni edhe në një kamp anglisht ne pushimet verore.

Gjermania

Një nga vendet evropiane që flasin anglisht konsiderohet komod dhe i këndshëm për të jetuar, është pikërisht Gjermania. Kjo është arsyeja pse nuk është befasi që mijëra studentë në të gjithë botën po aplikojnë për një vend në disa prej shkollave të gjuhëve në Gjermani .

Dhe është që Gjermania nuk është vetëm një nga vendet më të këndshme ku flitet anglisht në Evropë, por është gjithashtu një komb i prosperuar, ku qytete me potencial të lartë turistik si Berlini, Mynihu dhe madje edhe zona industriale e Frankfurt dhe Hamburg.

Nëse shkoni në Gjermani në kërkim të vendeve anglishtfolëse, nuk mund të lini mënjanë ndonjë gjë interesante , njohin natyrën, kulturën dhe historinë e saj. Për më tepër, në të njëjtat rrugë të Gjermanisë mund të praktikoni gjuhën, pasi anglishtja evropiane flitet zakonisht.

Shtë vlerësuar se më shumë se gjysma e popullsisë gjermane ka anglishten si gjuhë . Pra, edhe pse mendonit se ishte e mahnitshme, ky është një nga vendet më të rekomanduara evropiane që flasin anglisht për studentët.

Këto janë vendet ku flitet anglisht në Evropë me numrin më të madh të akademive dhe me një nivel arsimor me cilësi të lartë . Secila prej tyre është një alternativë e mirë, pavarësisht nëse doni të mësoni ose nëse doni të përsosni gjuhën angleze.

Që kur Ynsitu Ne ju ftojmë të guxoni të paketoni valixhen tuaj dhe të shkoni në një udhëtim në një nga këto vende të pabesueshme evropiane që flasin anglisht , por jo pa zgjedhur më parë një plan që përfshin gjithçka që ju nevojitet në mënyrë që të mos shqetësoheni për asgjë.

Ne mund t’ju ndihmojmë, ju vetëm duhet të na kontaktoni nga ketu .

Cili është vendi më i mirë për të mësuar anglisht në verë?

“Dëshironi meso anglisht ne vere , po ku mund te shkoj? »Kjo është një nga pyetjet më të përsëritura në këtë kohë midis atyre që kërkojnë të përmirësojnë nivelin e tyre të anglishtes. Pa marrë parasysh nivelin ose qëllimin: nga fillestarët te njerëzit me një nivel më të përparuar, punëtorët që kanë nevojë për anglisht për biznes ose studentë që kërkojnë të përgatiten për një diplomë, të gjithë përfitojnë nga pushimet për të qenë në gjendje të përparojnë me gjuhën.

Sidoqoftë, dyshimet fillojnë të lindin kur ne fillojmë të kërkojmë kurse dhe të shohim mundësitë e panumërta që kemi në dispozicion. Cili vend do të më përshtatet më shumë? A do të më kushtojë shumë të shkoj kaq larg? Në Ynsitu Ne duam t’ju ndihmojmë të merrni vendimin më të mirë, kështu që ne kemi përgatitur disa këshilla për të lehtësuar detyrën e zgjidhni një kurs Anglishteje jashtë vendit .

Si mund të vendos të zgjedh një vend për të mësuar anglisht në verë?

Në kohën e zgjidhni një vend për të mësuar anglisht në verë Ne duhet të marrim parasysh faktorë të ndryshëm që do të na bëjnë të shfrytëzojmë në maksimum një përvojë unike. Secili person ka shijet dhe nevojat e veta, kështu që ju duhet të zgjidhni me kujdes kurs gjuhe jashte vendit që i përshtatet më së miri asaj që kërkoni.

Buxheti

Buxheti luan një rol të madh kur duhet zgjidhni një vend për të mësuar anglisht në verë. Ne nuk po flasim vetëm për çmimin e kursit, i cili mund të ndryshojë në varësi të vendit ose specializimit (standard, intensiv, biznes, IELTS, TOEFL, etj.). Shtë gjithashtu e rëndësishme të merren parasysh shpenzimet që do të keni gjatë qëndrimit tuaj.

Ju duhet të pyesni veten nëse do të gjeni strehim vetë ose përfshihet në kurs Anglishteje . Po ashtu, sa e shtrenjtë është jeta e përditshme në atë vend? Ushqimi, transporti publik, koha e lirë, etj. janë faktorët që mund të ndryshojnë shumë buxheti të një qëndrimi në një vend tjetër.

Theks

Siç e dini mirë, ka një mori theksimesh në të gjithë botën kur bëhet fjalë fol anglisht , edhe brenda të njëjtit vend. Shtë e vështirë që në një kurs një javor në anglisht të përfundosh me theksin lokal, pasi që në klasa zakonisht mësohet një anglisht standard, por mund të jesh një vit larg.

Në këtë mënyrë, ju nuk do të jeni vetëm vetëm praktikoni anglisht në klasë, por do të keni nxitje për të mësuar anglisht në verë gjatë ditës tuaj për ditë , duke biseduar me vendasit dhe njerëzit që studiojnë anglisht jashtë vendit.

Kulturës

Ju duhet të kërkoni një vend ku përshtatja me kulturën e tij nuk është një problem i madh për ju. . Ka njerëz që përshtaten me çdo situatë: për ta ky aspekt nuk është problem kur studiojnë jashtë.

Sigurisht, nëse jeni të interesuar për kulturën e një vendi specifik dhe jeni të ngazëllyer për idenë e përjetimit të saj atje personalisht, ne ju ftojmë të zgjidhni një kurs për të mësuar anglisht në verë atje: mund të jetë një përvojë e paharrueshme!

Vendndodhja

Vendndodhja është pjesërisht e lidhur me buxhetin që duhet të mësojmë anglisht në verë. Nëse vendosim të shkojmë në një vend shumë të largët ose të lidhur keq, ka shumë të ngjarë që kostoja e transportit për në destinacionin tonë të rritet shumë.

Përveç kësaj, situata e mëposhtme mund të ndodhë: Çfarë ndodh nëse për të mësuar anglisht në verë vendosni të shkoni Zelanda e Re ose Afrika e Jugut ? Wintershtë dimër atje! Mos harroni kur paketoni: lini peshqirët e plazhit në shtëpi dhe mbani çizme dhe një pallto.

Vendet më të mira për të mësuar anglisht në verë sipas kontinentit

Është shumë e vështirë të qëndrosh vetëm me një vendi për të mësuar anglisht në verë : të gjithë kanë karakteristikat e tyre që i bëjnë ato të përshtatshme për secilin person. Për atë arsye, në Ynsitu ne donim të bënim një përzgjedhje sipas kontinenteve.

Evropa: Anglia

Vendi i peshkut dhe patate të skuqura, Big Ben dhe universitetet e Oksfordit dhe Kembrixhit. Sigurisht, Anglia nuk është vetëm ajo: e s toka e kolosale qytetet si Londra dhe qoshet më të izoluara si Brighton .

Oh, dhe mos fanatik me kalimin e kohës! Në verë dielli del, besoni apo jo.

Amerikë: Shtetet e Bashkuara

Ne kaluam pellgun për në Shtetet e Bashkuara, ku mund të mësoni anglisht në verë në një nga 50 shtetet që përbëjnë vendin. Jeni më shumë nga bregu perëndimor apo bregu lindor? Humbni mes rrokaqiejve të Nju Jorkut ose mësoni të shfletoj brigjet kaliforniane: të gjitha ndërsa studioni anglisht!

Azi: Indi

Nga Shtetet e Bashkuara marrim aeroplanin dhe fluturojmë për në Indi, ku ata kanë jetuar së bashku turma e kulturave dhe feve të ndryshme për mijëvjeçarë . Thith pasurinë e saj kulturore në të gjithë vendin: ke shumë kilometra për të bërë!

Afrika: Afrika e Jugut

Pastaj lëvizim në pikën më jugore të kontinentit Afrikan. Nëse përfitoni nga vera për të shkuar në Afrikën e Jugut për të mësuar anglisht, ju rekomandojmë që të sillni rroba të ngrohta, siç ju kemi këshilluar tashmë më parë: Wintershtë dimër atje!

Oqeani: Australi

Më në fund, ne fluturojmë në pjesën tjetër të botës, në toka poshtë . Bëhuni gati për të parë një vend që duket jashtë kësaj bote, plot faunë dhe florë të paimitueshme në kontinentet e tjera, dhe një cilësi e jashtëzakonshme e jetës .

Nga rruga, mos harroni të provoni Vegemite. Ata thonë se kushton në fillim, por më pas nuk mund të ndalosh së ngrëni.

Mësoni anglisht në verë me Ynsitu

Ynsitu ne duam ta bëjmë sa më të lehtë për ju udhëtim për meso anglisht në verë . Për atë arsye, ne kemi një motor kërkimi ku mund të zgjidhni nga qindra kurse të shpërndara në shumë vende. Më e mira? Se mund të rezervoni me ne, pa qenë nevoja të përdorni agjensi, dhe pa ndonjë kosto shtesë!

Nëse keni nevojë për më shumë informacion në lidhje me ne, mos hezitoni të kontaktoni duke plotësuar këtë formë ose me telefon . Ekipi ynë do të jetë përgjegjës për zgjidhjen e të gjitha dyshimeve tuaja. Ne do të presim për ju!

Vendet më të lira për të mësuar anglisht

studimi anglisht lirë

 

Ynsitu ne i dimë të gjitha përfitimet që mund t’ju sjellë studioni anglisht jashte vendit , kjo është arsyeja pse ne ju tregojmë 7 vendet kryesore të lira për të mësuar anglisht; përveç takimit me njerëz të rinj, zhytja në kulturën e tyre dhe nëse dëshironi, punoni dhe mësoni anglisht në të njëjtën kohë.

Në një moment të jetës, të gjithë kemi menduar për mundësinë e për të studiuar jashtë vendit dhe asgjë më mirë sesa ta bësh atë në disa nga vendet më të lira për të mësuar anglisht. Nëse doni të studioni gjuhën për të zgjeruar karrierën tuaj profesionale ose për zhvillimin personal, ne ju themi më të mirën vendet për të mësuar anglisht pa dëmtuar xhepin tuaj !

7 vende për të mësuar anglisht të lirë

Irlanda

Irlanda është destinacioni i preferuar i shumë studentëve ndërkombëtarë duke kërkuar vende për të studiuar anglisht të lirë. Këtu do të takoni njerëz nga kultura të ndryshme, me të cilët mund të ndani momente unike në një atmosferë komode dhe të gjallë.

Ky është një nga vendet më të lira për të mësuar anglisht, dhe gjithashtu shumë ekonomik për sa i përket ushqimit, akomodimit, transportit, etj., Si dhe duke pasur një cilësi të mirë të jetës. Aty eshte nje frekuentimi i lartë i studentëve për shkak të prestigjit të Universiteteve të saj, shkollave dhe kurseve të gjuhës. Duke qenë sistemi i tij arsimor një nga më të mirët në të gjithë Evropën, përveç që ju ofron mundësinë e punës ndërsa studioni anglisht.

malt

Malta është njëra nga vendet vende te lira per te mesuar anglisht Prandaj, është një nga destinacionet më të njohura për studentët. Anglishtja është një nga gjuhët zyrtare të kësaj ish kolonie britanike.

Standardi i jetesës në këtë vend është një nga më të lirat në zonë. Çmimet e tij janë të përballueshme, gjë që e bën atë një nga vendet më të mira për të studiuar anglisht ndërsa shijoni një pushim përrallor. Ata kanë një larmi e madhe e shkollave për të zgjedhur më të mirën Kurs anglisht në Maltë .

Mbretëria e Bashkuar

Sigurisht, Mbretëria e Bashkuar është një nga destinacionet më të zgjedhura për të qenë djepi i anglishtes . Shekspiri dhe Beatles janë disa nga figurat më ikonike në vend. Në vendin e Anglisë mund të gjejmë një theks të kuptueshëm, krahasuar me thekset në vendet e tjera anglishtfolëse.

Nëse dëshironi të studioni gjuhën dhe të gjeni një punë, ky vend ka një ofertë të gjerë pune. Dhe këtu mund të merrni, jo vetëm kursi me i mire i anglishtes në Mbretërinë e Bashkuar , por ju gjithashtu keni mundësinë për ta praktikuar atë dhe për të fituar më shumë aftësi.

Sh.B.A.

Padyshim, SHBA Oneshtë një nga vende te lira per te mesuar anglisht . Ka një larmi të gjerë kulturash, veçanërisht në qytete të mëdha si New York.

Dhe është një nga destinacionet perfekte për ata studentë që dëshirojnë të shkojnë më tej, kaloni oqeanin për të mësuar gjuhën dhe kultura e vendit duke u zhytur plotësisht në ëndrrën amerikane. Mos harroni të vizitoni të gjitha cilësimet që keni parë kaq shumë herë në filma!

Kanada

Një nga vendet e lira për të mësuar anglisht është pikërisht Kanadaja. Dhe jo vetëm kaq, por gjithashtu konsiderohet si një nga vendet më të sigurta në të gjithë botën , për shkak të nivelit shumë të ulët të krimit.

Këtë mund të shtojmë se ai ka një nga peisazhet më të bukura të planetit, me borën, pyjet, malet dhe liqenet e tij. Isshtë një shoqëri moderne dhe e përparuar, pa humbur peisazhet e saj të bukura dhe plot me njerëz miqësorë që do t’ju bëjnë të ndiheni si në shtëpinë tuaj. Kanada ka një sistemi arsimor shembullor , me shkolla të shumta angleze dhe mësues shumë të kualifikuar, duke e bërë atë një nga destinacionet më të mira për të mësuar anglisht të lirë.

Australi

Një nga vendet për të mësuar anglisht të lirë dhe një nga më të njohurit sot është Australia. Shtë e rëndësishme që të keni një vizë, veçanërisht nëse planifikoni të punoni kur të mbaroni Program anglisht në Australi .

Australia ka një shkallë shumë e ulët e papunësisë , për shkak të ofertës së gjerë të punës dhe pagës së mirë nëse ajo që dëshironi është të punoni ndërsa studioni anglisht. Ajo gjithashtu ka plazhe të bukura dhe peisazhe parajsore ku mund të shijoni aktivitete të të gjitha llojeve. Banorët e saj janë njerëz shumë miqësorë dhe të qetë, si dhe njerëz të zellshëm. Australia është një vend shumë multikulturor me një nivel të lartë akademik, pasi ka disa nga universitetet dhe akademitë angleze të çertifikuara më së miri .

Zelanda e Re

Sistemi arsimor i Zelandës së Re është një nga më të mirët në zonë, prandaj është një nga vendet më të mira për të mësuar anglisht. Gjithashtu, kostoja e jetesës në këtë vend është e ulët krahasuar me vendet e tjera anglishtfolëse.

Këtu është e thjeshtë ndërthur studimet me punën nëse keni një nivel të mesëm anglisht. Siç kemi komentuar, sistemi arsimor është shumë i suksesshëm, ata kanë akademi cilësore angleze dhe mësues të trajnuar mirë . Përveç peizazheve të saj të pabesueshme natyrore, cilësia e lartë e jetës dhe mënyra e saj e qetë e të jetuarit, e bëjnë Zelandën e Re një destinacion yll.

 

A keni vendosur tashmë për ndonjë nga vende te lira per te mesuar anglisht të kësaj liste? Nëse është kështu, mos ngurroni të hidhni një vështrim fare kurset tona angleze ose merrni kontakt me ne, përfitoni nga kjo aventurë!