Rozhovor s Vourneen McGeoughovou, hlavní provozní ředitelkou škol ELI: „Studium v zahraničí poskytuje studentovi neocenitelné životní zkušenosti.“

ELI Schools Dublin

Vourneen McGeough, hlavní provozní ředitel, ELI Schools Dublin

Proč by si student vybral vaši školu?

Ve školách ELI jsme hrdí na své studenty a naše školy. Naším cílem je, aby naši studenti zažili jen to nejlepší, co život v Irsku nabízí. Naše služby a programy jsou zcela zaměřené na studenty, takže každý student, který se k nám připojí, má jasný plán cílů na dobu, kterou u nás budou studovat, aby zajistil dosažení svých vlastních studijních výsledků. Naším cílem je vytvořit v našich školách pocit společenství, aby se všichni naši studenti cítili vítáni a doma.

 

Jaké jsou podle vašeho názoru hlavní výhody pro studenta ke studiu v zahraničí?

Mít příležitost studovat v zahraničí poskytuje studentovi neocenitelné životní zkušenosti, schopnost rozvíjet své měkké dovednosti a samozřejmě získat další jazyk vedoucí k lepšímu porozumění kultuře jako celku. V dnešním rychle se rozvíjejícím světě jsou všechny tyto prvky nezbytné k rozšíření mysli, pokroku ve vzdělávání a v konečném důsledku ke zvýšení možností kariérního postupu.

 

Jak vidíte budoucnost jazykové turistiky?

S nedávným technologickým vývojem a nárůstem pracovních příležitostí na dálku vidím nárůst jazykové turistiky zejména u mladých profesionálů a absolventů. Vzhledem k tomu, že Irsko nadále roste jako evropský uzel technologických gigantů při zřizování jejich ústředí v EU, vidím, že v příštích letech vzroste jazyková turistika pro ty, kteří chtějí zlepšit kvalifikaci při zkoumání jiné země nebo dokonce při práci na dálku.

Flexibilita, přizpůsobivost a rovnováha mezi pracovním a soukromým životem jsou v současnosti všechna módní slova, která se týkají zaměstnávání zaměstnavatelů, kteří k svým zaměstnancům přistupují více zaměřeným na člověka a zlepšují pracovní podmínky. Jak průmyslová odvětví rostou a hranice se prodlužují, aby umožňovaly větší flexibilitu na pracovišti, vnímám zaměstnavatele i zaměstnance, kteří hledají příležitosti ke studiu jazyků, jako prostředek buď zvyšování kvalifikace, nebo stimulace pracovních příležitostí.

 

Jaký je den pro studenta ve vaší škole a jak funguje vytváření sítí mezi spolužáky?

Večerní kurzy, stáže na střední škole, univerzitní cesty, krátkodobý pobyt 6 – 8 týdnů.

 

ŠKOLA


ELI Schools Dublin
Název školy

ELI Schools Dublin

Země/město

Irsko / Dublin

 

Jaké jsou nejdůležitější věci, které škola může nabídnout?

Nabízíme studentům výběr ze dvou lokalit ke studiu, protože máme školy v Dublinu a Drogheda Co. Louth – kulturně bohaté a živé město ponořené do historie a pouhých 40 minut od dublinského letiště. Najímáme přátelské a nadšené lidi, kteří milují to, co dělají, a poskytujeme jim nástroje a školení, abychom našim studentům poskytli ty nejlepší zážitky. Naši učitelé jsou všichni absolventi univerzit s uznávanou pedagogickou kvalifikací a významnými pedagogickými zkušenostmi v Irsku i v zahraničí. Naše podpůrné týmy pocházejí z různých prostředí a většina z nich již cestovala, aby věděli, že rozdíl je ten, co je jednoduché. Jsme hrdí na to, že při každém setkání poskytujeme prvotřídní služby.

Jaké typy kurzů se vyučují ve škole?

Ve společnosti ELI jsme navrhli naše učební osnovy a metodiku výuky tak, aby odpovídaly nejvyšším mezinárodním standardům, ale přizpůsobujeme náš přístup tak, abychom uspokojili potřeby každého jednotlivého studenta.

Nabízíme řadu programů, které mají potenciál skutečně změnit životy našich studentů. Pro mladé dospělé ve věku od 16 do 18 let nabízí náš program střední školy mezinárodním studentům jedinečnou příležitost ponořit se do některé z nejlepších internátních a denních škol v zemi. Škola ELI Obecná angličtina a Zkouškové kurzy pro dospělé studenty umožnit studentům postupovat ze středně pokročilých do pokročilých, přičemž se mohou zaměřit na používání svých jazykových dovedností pro postup v kariéře nebo pro další akademické studium.

Program University Pathway pomáhá zahraničním studentům připravit se na další studium v Irsku se silným důrazem na anglický jazyk a měkké dovednosti potřebné pro přístup k vysokoškolskému vzdělávání s bezplatnou službou umisťování na univerzitu.

 

Jaké jsou největší atrakce v okolí školy a ve městě obecně?

ELI Dublin se nachází v Dublinu, jen 2 minuty od Google a Facebooku. V roce 2019 jsme otevřeli naši druhou školu v historickém městě Drogheda, které je jen 30 minut od dublinského letiště. ELI Dublin se nachází podél kanálu na jižní straně města. Naše škola sídlí v krásné gruzínské budově, kde máme 16 učeben, a je jen 15 minut chůze od Trinity College.

ELI Drogheda se nachází v rušném městě Drogheda Co. Louth se nachází pouhých 40 minut severně od dublinského letiště. Zde máme také 16 tříd v krásné skladové budově na nábřeží a 5 minut chůze do centra města.