Rozhovor s Nathalie Harrap, obchodní a marketingovou ředitelkou Ecole de langues ACCORD ve Francii: „Studenti se vždy přijdou naučit jazyk, protože tuto zkušenost nic nenahradí“

Ecole de langues ACCORD

Nathalie Harrap, obchodní a marketingová ředitelka Ecole de langues ACCORD, Francie

 

Proč by si student vybral svou školu?

Máme pověst velmi profesionální školy, jedné z předních škol ve Francii. Jako akreditovaná škola Qualité FLE a člen Campus France vítáme velký počet studentů, kteří ke studiu francouzštiny potřebují víza.
Byli jsme založeni před více než 30 lety a existuje lepší místo pro výuku francouzštiny než v Paříži a poblíž Eiffelovy věže. Po vyučování můžete jít dělat domácí úkoly v kavárně s výhledem na Eiffelovu věž nebo si uspořádat piknikový oběd se svými spolužáky na břehu řeky Seiny, než se vrátíte do třídy.

 

 

Jaké jsou podle vás hlavní výhody pro studenta studujícího v zahraničí?

Studium v zahraničí vám umožní naučit se jazyk in situ a procvičovat mimo třídu. Nic nemůže nahradit tuto zkušenost. Kromě toho se můžete setkat se studenty všech národností a vyměňovat si a sdílet zkušenosti. Jedná se o jednorázovou zkušenost, která nejen znamená, že je vaše zkušenost s učením na špičkové úrovni, ale zanecháváte zkušenosti obohacené sdílením zkušeností jiných studentů, se kterými byste se jinak nikdy nemohli setkat.

 

 

Jak vidíte budoucnost jazykové turistiky?

Věřím, že se studenti vždy přijdou naučit jazyk, protože tuto zkušenost nic nenahradí, někteří na 2 nebo 3 týdny, někteří na mnoho měsíců, protože chtějí vstoupit na univerzitu v zemi, ve které studují, nebo z profesních důvodů. Ve společnosti ACCORD nasloucháme našim studentům a partnerům.

 

 

Jaký je den pro studenta ve vaší škole a jaký je networking mezi vrstevníky?

Studenti přicházejí ráno do školy jen pro některé, jiní se učí celý den v závislosti na intenzitě kurzu, který si vybrali. Atmosféra ve škole je velmi přátelská, a protože každý týden vítáme nové studenty, zajišťujeme, aby se všichni studenti navzájem poznali a uspořádali si společenský život po vyučování. Často chodí spolu v různých skupinách v závislosti na jejich spřízněnosti a také chodí na večeře nebo na výlety o víkendech.

 

ŠKOLA


Accord english school
Název školy

Ecole de langues ACCORD

Země/město

Francie/Paříž

 

 

Jaké jsou nejdůležitější věci, které škola může nabídnout?

Naše ACCORD Paris School, založená v roce 1988, je akreditovaná Qualité FLE a je členem Campus France. Na naší škole v blízkosti Champ de Mars a Eiffelovy věže nabízíme širokou škálu kurzů francouzštiny, které celoročně vítají studenty od 16 let z celého světa. Zaručujeme, že neexistují žádné převládající národnosti. Naše vyučovací metoda je založena na ústní komunikaci, protože naším cílem je pomoci studentům dosáhnout úrovně plynulosti, kde budou schopni efektivně a efektivně komunikovat ve francouzštině, a získat hluboké porozumění francouzské kultuře. V našich cenách jsou zahrnuty všechny testy úrovní, výukové materiály a certifikát o ukončení kurzu. Neexistuje žádný registrační poplatek.
Zajišťujeme také ubytování a transfery.
Také otevíráme vlastní all-inclusive rezidenční ACCORD Saint Nicolas Summer Campus na 6 týdnů každé léto pro mladší studenty ve věku 11 až 17 jednotlivců a skupin, stejně jako naše denní studentské a rodinné programy.

 

 

Jaké typy kurzů se vyučují ve škole?

Nabízíme širokou škálu kurzů francouzštiny: Intenzivní francouzština od 15 do 35 hodin týdně , Profesionální francouzština, Právní francouzština, Kurzy přípravy na zkoušky i odpolední kurzy a lekce.

 

 

Jaká jsou největší lákadla v okolí školy a ve městě obecně?

Nacházíme se v Paříži, poblíž Eiffelovy věže … Paříž je město světel …
Naši studenti mají přístup k největším francouzským památkám, muzeím, gastronomii atd. A mohou také snadno navštívit jiné části Francie o víkendu a také navštívit Palais de Versailles a Disneyland. Na naší škole nenabízíme oficiální kulturní program, protože se studenti scházejí a organizují si po hodině svůj vlastní společenský život, ale máme skvělého partnera, který o víkendu nabízí návštěvy a výlety. Studenti platí přímo, jakmile jsou ve škole.
Studenti se také mohou zapojit do našeho kurzu francouzské kultury a civilizace se dvěma odpoledními workshopy věnovanými francouzské kultuře.
V našem letním kampusu ACCORD Saint Nicolas pro juniory nabízíme all inclusive rezidenční program, který zahrnuje plný program kulturních aktivit v odpoledních hodinách a o víkendech, ke kterému se mohou připojit denní studenti a rodiče a děti v rodinném programu, pokud si to přejí.