Interview s Christopherem Thebingem, marketingovým ředitelem CEL: „Technologie je nyní důležitou součástí výuky, ale online nabídky nikdy nemohou nahradit zkušenosti ze studia v zahraničí.“

CEL San Diego

Christopher Thebing, ředitel marketingu, CEL

Proč by si student vybral svou školu?

Máme úžasné lokality s moderními školními budovami, kde se budete skvěle bavit. Kromě toho máme velmi přátelské a vysoce kvalifikované učitele, kteří vyučují angličtinu v malých třídách (průměrně 6-7 studentů na třídu), zatímco většina světových jazykových škol má třídu o velikosti 15 lidí. To je podstatný rozdíl, pokud jde o učení jazyka.

Nabízíme širokou škálu pečlivě vybraných možností ubytování pro různé rozpočty, od ubytování v soukromí přes hostel až po sdílené apartmány s bazénem a vířivkou.

Na CELu se setkáte se studenty z celého světa, budete se s nimi skvěle bavit a navážete nové přátele při zdokonalování úrovně angličtiny.

Jaké jsou podle vás hlavní výhody pro studenta studujícího v zahraničí?

Studium v zahraničí se zcela liší od studia jazyka doma nebo online. Ponoříte se do jazyka, procvičíte si své dovednosti mnohem více a dosáhnete tak úplně jiné úrovně kompetencí, než byste měli doma nebo online.

Kromě toho potkáte novou kulturu, spoustu zajímavých lidí z celého světa a skvěle se učíte jazyk. Stále si pamatuji svůj první jazykový kurz před více než 20 lety: jeden z nejlepších zážitků mého života.

Jak vidíte budoucnost jazykové turistiky?

Po katastrofálním roce 2020 způsobeném Coronou se náš počet studentů v posledních měsících opět prudce zvýšil a rychle se vrátil k normálním počtům. Jsem si tedy jistý, že rok 2022 pro nás bude opět běžným rokem. Jsem si jist, že zájem o cestování a jazykový kurz stále existuje a potřeba vyrovnat ztracený rok je velká.

Technologie je nyní důležitou součástí učebny, ale online nabídky nikdy nemohou nahradit zkušenosti ze studia v zahraničí. Neprodáváme pouze jazykové kurzy, ale i zkušenosti. V tomto ohledu se budeme vždy snažit rozšířit naši nabídku nasloucháním přáním našich studentů a zajištěním, že překonáme jejich očekávání.

Jaký je den pro studenta ve vaší škole a jak funguje vytváření sítí mezi vrstevníky?

Mnoho klientů chce zažít něco víc než „jednoduchý jazykový kurz“. Zaznamenáváme zvýšenou poptávku po programech jako English and Surf, English a Volunteer náš program English Experience Plus, kde si studenti mohou procvičovat své anglické dovednosti v amerických společnostech. Vidíme také nárůst v našich programech Pathway, kde studenti kombinují jazykový kurz na CEL s 1 nebo 2 semestry na vysoké škole nebo univerzitě, aby si zvýraznili svůj životopis.

Také pro teenagery se stal velmi populární náš program Future Global Leader nabízející projektový přístup k učení našim dospívajícím klientům.

 

ŠKOLA


CEL San Diego
Jméno školy

CEL

Země/město

USA / San Diego

 

Jaké jsou nejvýznamnější věci, které škola může nabídnout?

Naše škola má v současné době tři žádoucí a přístupná místa; jen 10 minut chůze od pláže v centru města Santa Monica, v samém srdci centra San Diega, a jen 5 minut chůze od oceánu v živé plážové komunitě Pacific Beach v San Diegu. Máme moderní školní budovy a nabízíme kurzy v malých skupinách (průměrně 6-7 studentů, maximálně 12 studentů / třída).

Jaké typy kurzů se vyučují ve škole?

Pro dospělé (starší 16 let)
Obecná angličtina, příprava na Test TOEFL , Příprava na zkoušku Cambridge (FCE, CAE), soukromé lekce, angličtina a surfování, angličtina a dobrovolnictví, English Plus Experience, programy Pathway.

Pro dospívající (12-18 let)
Obecná angličtina , Angličtina a surfování, budoucí globální vůdci.

Jaké jsou největší atrakce v okolí školy a ve městě obecně?

Kalifornie má co nabídnout: skvělé podnebí po celý rok, velmi otevření lidé, kteří vám umožní hodně procvičovat angličtinu, mnoho zajímavých míst, jako jsou pláže, Hollywood, Beverly Hills, zábavní parky jako SeaWorld, Universal Studios, Disneyland, …. V Kalifornii je nemožné se nudit.

Naše školy se nacházejí na neuvěřitelných místech: v blízkosti pláže nebo v srdci centra. V každém případě jsou v okolí obchody a restaurace.